Кількість випадків травмування підлітків електрострумом зростає під час вихідних, свят і канікул

Залізничні новини 0 просмотр 3.05.2019, 10:10

Кількість випадків травмування дітей електрострумом на об’єктах залізниці значно зростає під час канікул та подовжених вихідних. Так, лише під час Великодніх і травневих свят четверо підлітків отримали електротравми, вилізши на вагони. Укрзалізниця вкотре закликає батьків посилити контроль над дітьми та провести роз’яснювальну роботу.


Так, 26 квітня на станції Сахновщина, що на Харківщині, підлітки влаштували дебош на вокзалі та, втікаючи від наряду поліції, піднялися на дах вагона-зерновоза. Фінал пригод виявився фатальним. Двоє сімнадцятилітніх хлопців отримали ураження електричним струмом — одного травмовано смертельно, у другого 70 % опіків тіла.

Аналогічний випадок стався на станції Полтава-Київська 28 квітня, де на колії біля пішохідного мосту було знайдено травмованого стороннього чоловіка. Потерпілий 1998 року народження піднявся на дах вагона та був уражений електричним струмом. З опіками грудної клітини та переломом ноги травмованого доправили до полтавської міської лікарні.

Ще одна сумна подія сталася на станції Дарниця 30 квітня. Охоронець парку станції виявив стороннього з ознаками ураження електричним струмом. Потерпілий лежав між коліями біля вагона-зерновоза, поруч знаходилися двоє його друзів. Залізничники викликали працівників поліції та швидку медичну допомогу. Хлопця 2003 року народження доправили до опікового центру Києва з 50 % опіків тіла.

У 2019 році через нехтування правилами безпеки на залізниці отримали травми різного ступеню важкості 170 сторонніх осіб, у тому числі 110 — зі смертельним наслідком. За відповідний період 2018 року було травмовано 184 сторонні особи, з них 103 — смертельно. При цьому серед травмованих 8 дітей віком до 16 років. За відповідний період 2018 року було травмовано 10 дітей, з них 3 — загинули.

Внаслідок ураження електричним струмом у 2019 році травмовано 15 сторонніх громадян, з них 4 — смертельно. Серед травмованих 6 дітей віком до 16 років. За відповідний період 2018 року внаслідок ураження електричним струмом було травмовано 8 громадян, один з них загинув. Серед травмованих було 2 дітей віком до 16 років.

Нагадуємо, що порушення правил безпеки на залізничному транспорті може призвести до травмування або й загибелі. Пролазити під вагонами або підніматися на них суворо заборонено через небезпеку ураження електричним струмом високої напруги (27 000 V). На електрифікованих лініях заборонено підніматися на опори, а також торкатися до металевих проводів заземлення, які йдуть від опори до рейки; наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів. Не дозволяється також підходити ближче ніж на півметра до краю платформи після оголошення про прибуття поїзда до його повної зупинки.