Євген Кравцов провів конференц-дзвінок із провідними інвесторами міжнародного ринку капіталу

Залізничні новини 0 просмотр 8.05.2019, 13:46

Міжнародним інвесторам було презентовано результати діяльності АТ «Укрзалізниця» за 2018 рік. Загалом у заході взяло участь 22 учасники, а також члени наглядової ради товариства Андреас Матьє та Іван Юрик. Основні досягнення компанії у 2018 році, пріоритети розвитку на 2019 рік та найближчі 5 років представив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За його словами, для керівництва товариства процес комунікації з міжнародними інвесторами є надзвичайно важливим. Він демонструє відкритість компанії та є можливістю для об’єктивних оцінок та обговорення перспектив її розвитку. «Особливість стосунків з міжнародними інвесторами полягає в їх довгостроковому характері. Тут принциповою умовою є довіра до наших дій, тому ми максимально прозоро ведемо цей діалог», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Він повідомив, що надходження компанії в 2018 році були збільшені на 13 % порівняно з 2017 роком, а чистий прибуток зріс на 78 % до аналогічного показника минулого року, незважаючи на зростання ринкової вартості основних складових операційних витрат. При цьому кредитний портфель компанії зменшено на приблизно 1 млрд грн. Ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що дає впевненість інвесторам у виконанні АТ «Укрзалізниця» своїх фінансових зобов’язань.

«Складна ситуація, яку ще кілька років тому переживала компанія, наразі стабілізована, і нам важливо донести цю інформацію до інвесторів, вибудовуючи свою роботу так, щоб врахувати інтереси всіх стейкхолдерів», — наголосив Євген Кравцов.

Він також нагадав, що 2018 рік став початком реалізації ринкового принципу тарифоутворення на вантажні перевезення. Значно вдосконалено систему корпоративного управління компанії та розроблено Стратегію розвитку на 2019–2023 роки.

Незважаючи на існуючі виклики, АТ «Укрзалізниця» забезпечило значне збільшення обсягу капітальних інвестицій на покращення інфраструктури та рухомого складу, зокрема, компанія завершила будівництво Бескидського тунелю та забезпечила реалізацію програми уряду з оновлення рухомого складу (вже отримано 30 нових локомотивів виробництва General Electric та укладено нову угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку).

Укрзалізницею було покращено якість пасажирських перевезень: запроваджено 11 нових маршрутів, 5 з яких міжнародні, та відкрито залізничне сполучення Київ — аеропорт «Бориспіль».

Також з інвесторами було обговорено плани компанії щодо залучення боргового фінансування у 2019 році. Крім того, планується продовжувати співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями і для фінансування нових проектів у 2019 році. «Співпраця з міжнародним ринком капіталів для нас — не просто можливість підтримувати необхідний рівень капітальних інвестицій. Ці кошти в першу чергу мають стати інструментом розвитку та економічного зростання компанії», —  резюмував Євген Кравцов.

Конференц-дзвінок з міжнародними інвесторами відбувся за участі та підтримки провідної фінансової компанії Dragon Capital.