За 4 місяці 2019 року фіксуємо майже на 800 тисяч більше пасажирів, перевезених у приміському сполученні, ніж за аналогічний період минулого року, – Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 13.05.2019, 09:30

За 4 місяці 2019 року залізничним транспортом у приміському сполученні скористалися 34 млн пасажирів. Що на 796,8 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«З початку року відзначаємо позитивну тенденцію росту пасажиропотоку у приміському секторі. Четвертий місяць поспіль фіксуємо зростання кількості перевезених пасажирів, тоді як попередні два роки в зазначений період констатували спад у діапазоні від півмільйона до понад 3 млн осіб. Так, за перший квартал 2019 року пасажиропотік зріс на або 634 тис. пасажирів, а за 4 місяці цього року – на 796,8 тис. осіб», – зазначив Євген Кравцов.

За його словами, далась взнаки системна робота з пасажирами, котрі почали активніше купувати квитки. Комплекс заходів Укрзалізниці передбачає посилення контролю за безквитковим проїздом та роботою квиткових касирів, проведення інформаційної кампанії щодо запобігання безквитковому проїзду, оптимізацію графіка руху поїздів.

Також за 4 місяці 2019 року, за оперативними даними, перевезено 11,3 млн пасажирів пільгових категорій. За цю послугу Укрзалізниці місцева влада компенсувала на 8 млн грн більше коштів, ніж за відповідний період минулого року, але загалом ця сума незначна і становить лише 16,1%, або 22,3 млн грн від обсягу наданих послуг – 138,5 млн грн. Загалом за останні три роки місцеві органи влади заборгували вже понад 1 млрд грн за перевезення пасажирів-пільговиків. Ці кошти необхідні для покращення якості послуг: придбання запасних частин, технічного обслуговування та ремонту моторвагонного рухомого складу.

Приміські пасажирські перевезення залишаються збитковими та здійснюються в умовах гострої нестачі фінансових ресурсів. Так, лише за 2018 рік збитки від перевезень пасажирів у приміському сполученні склали 6,3 млрд грн. У таких складних умовах Укрзалізниця здійснює ремонт критично зношеного парку для забезпечення приміських перевезень. Зокрема, у 2018 році було відремонтовано та модернізовано 72 секції на суму понад 657 млн грн.