12 осіб засуджено та 91 кримінальне провадження – деякі підсумки виконання Антикорупційної програми Укрзалізниці у 2018 році

Залізничні новини 0 просмотр 15.05.2019, 14:51

Укрзалізниця підбила підсумки виконання Антикорупційної програми у 2018-му році. Зокрема, проведено понад 1 тисячу внутрішніх перевірок, матеріали щодо 147 з яких направлено до правоохоронних органів.

За переданими до правоохоронних органів матеріалами зареєстровано 91 кримінальне провадження, у рамках яких 32 особам вручені підозри, 12 — засуджено. Крім того, 13 працівників притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Також за минулий рік до дисциплінарної відповідальності притягнуто 1135 порушників. З них 161 — звільнено, 414 — оголошено догану, 81 — переведено на іншу посаду або роботу, 479 — попереджено або позбавлено премії.

Окрім цього, у 2018 році департамент економічної та інформаційної безпеки товариства здійснив 13678 перевірок юридичних осіб-контрагентів, за підсумками яких у 654 випадках виявлено ознаки негативної ділової репутації та інші ризики.

Нагадаємо, що в Укрзалізниці працює гаряча лінія «Стоп-корупція». У 2018 році до контакт-центру товариства на гарячу лінію «Стоп-корупція» та електронну скриньку antikor@uz.gov.ua надійшло 199 звернень громадян, з яких 142 відпрацьовано та надано відповіді заявникам, зокрема, щодо зловживання посадовим становищем — 49, вимагання неправомірної вигоди — 11; крадіжок — 52; контрабанди — 1; інших питань — 86.

Всього за результатами проведених розборів та оперативних нарад притягнуто до дисциплінарної відповідальності 43 порушники та 3 особи керівного складу: звільнена 1 посадова особа керівного складу, оголошено догану 32 порушникам та 1 керівнику, 11 осіб позбавлено премії, попереджена 1 посадова особа керівного складу.

Нагадаємо, оновлена Антикорупційна програма діє в Укрзалізниці з березня 2018 року. Вона враховує положення типової антикорупційної програми, яка затверджена НАЗК, а також методичні рекомендації щодо підготовки та реалізації антикорупційних програм юридичних осіб, затверджених рішенням НАЗК. Оновлена програма передбачає низку заходів, зокрема здійснення періодичної оцінки корупційних ризиків та впровадження антикорупційних стандартів і процедур.

Також в Укрзалізниці створено Офіс з антикорупційної діяльності, що координує реалізацію Антикорупційної програми. Ознайомитися зі звітом можна за посиланням: https://bit.ly/2WLbGZw