Близько 26% усіх доходів Укрзалізниці сьогодні захеджовані, тому компанія має потенціал до запозичень як у національній, так і в іноземній валюті, — Євген Кравцов

Залізничні новини 0 просмотр 16.05.2019, 14:22

Укрзалізниця провела всю підготовчу роботу для залучення запозичень на зовнішніх та внутрішньому ринках і має потенціал до кредитування в національній та іноземній валюті. Близько 26% усіх доходів компанії сьогодні захеджовані, у найближчій перспективі це буде зроблено щодо всіх доходів Укрзалізниці через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень ІЦВ. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у кулуарах Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Concorde Capital, що пройшла сьогодні в Києві.

 

За його словами, у першому півріччі також буде запроваджено механізм індексації на індекс цін виробників до інших продуктів компанії, що збільшує рівень захеджованих доходів до 35%. «У найближчій перспективі наша мета — захеджувати майже всі доходи Укрзалізниці, і ми плануємо зробити це через запровадження автоматичної індексації тарифу на залізничні вантажні перевезення на рівень ІЦВ», — розповів керівник Укрзалізниці.

«Ми маємо багато зобов’язань, і виплати, які мають відбутися цього року, вимагають від нас прагматичного підходу, що має забезпечити інвестиційні процеси та стабільну операційну діяльність компанії», — підкреслив голова правління товариства.

Так, Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі виконує свої зобов’язання за єврооблігаціями (у березні 2019 року погашено 150 млн долл США основного боргу). За рахунок запровадження централізованої системи управління грошовими потоками ліквідність компанії залишається на стабільному рівні, що надає впевненості інвесторам у своєчасному виконанні фінансових зобов’язань.

З огляду на покращення фінансово-економічного стану компанія розраховує на розширення співпраці з ЄБРР та ЄІБ, українськими банками-партнерами, а також розглядає можливість емісії внутрішніх облігацій.

«Зараз ми спостерігаємо високий рівень інтересу, велику активність щодо цього інструменту з боку українських та міжнародних гравців. Наша стратегія полягає в тому, щоб використовувати такий «мікс» і більше додавати гривневих інструментів до нашого портфеля», — зазначив Євген Кравцов. Він також додав, що компанії цікаві коротко- й середньострокові інструменти з обґрунтованими відсотковими ставками.

Крім того, за його словами, з грудня 2018 року Укрзалізниця співпрацює зі Світовим банком з метою визначення напрямків і можливих фінансових інструментів кредитування.