Укрзалізниця проводить підготовку до електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 10.07.2019, 14:10

В Укрзалізниці триває підготовка до електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон. Залізничники вже реконструювали колії та інфраструктуру на станції Ізов Волинської області. Роботи з електрифікації планується розпочати вже цього року. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. 

 

За словами керівника компанії, зазначена ділянка завдовжки майже 100 км наразі є найбільш затратною частиною маршруту експорту залізорудної сировини з Кривого Рогу на металургійні підприємства в Польщі. «Через відсутність електрифікації на зазначеній ділянці ми вимушені перевозити вантажі на дизельтязі. В умовах постійного зростання цін на нафтопродукти електрифікація сприятиме зменшенню експлуатаційних витрат, енергозбереженню, зниженню забруднення природного середовища від згорання дизпалива. Крім того, для клієнтів-вантажовідправників ми суттєво скоротимо терміни доставки вантажів», — зазначив Євген Кравцов.

Наразі на дільниці курсують 14 вантажних, 2 пасажирські та 6 приміських поїздів, після електрифікації її пропускну спроможність буде збільшено вдвічі. У ході електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон залізничники переобладнають 6 проміжних станцій, 5 зупиночних пунктів та 1 роз’їзд. Буде змонтовано 154 км контактної мережі на перегонах та станціях, а також перевлаштують електропостачання та освітлення 26 станцій та переїздів.

Загалом з квітня до червня 2019 року залізничники відремонтували 492 км колії. З них реконструйовано 93 км, а капітальний і середній ремонт проведено на 399 км. Зокрема, з початку року оновлено інфраструктуру на таких дільницях: Хлібодарівка — Роз’їзд 393 км (8 км); Гракове — Шевченкове (15,6 км); Цвіткове — Володимирівка (4,7 км), Фундукліївка — Цибулеве (6 км), Спартак — Бородянка (11 км), Сухоліси — Рокитне (4,3 км), Озеряни — Здолбунів (5,5 км), Мардарівка — Перехрестове (7 км), Канатове — Кропивницький (7,6 км).

 

Довідково

У залізниці в планах на 2019 рік — реконструкція 271,6 км колії, капітальний ремонт 140,9 км колії та середній ремонт 949 км колії. Найбільші обсяги ремонтно-колійних робіт виконуватимуться на дільницях Жмеринка — Вапнярка — Одеса, Київ — Жмеринка — Підволочиськ, Козятин — Здолбунів, Київ — Коростень — Шепетівка — Здолбунів — Красне — Львів, Львів — Стрий — Чоп, Фастів — Миронівка — П’ятихатки — Чаплине, Лозова — Запоріжжя — Кривий Ріг — Тимкове, Київ — Гребінка — Харків — Основа — Куп’янськ, Київ — Ніжин — Горностаївка та Комиш-Зоря — Волноваха.