Інформація щодо крадіжки дизельного палива, у якій ТОВ «НВФ» «ПОРТ» звинувачує працівників Укрзалізниці, недостовірна

Залізничні новини Переглядів: 30.07.2019, 08:13

24 липня цього року Укрзалізниця отримала усну інформацію від представників компанії ТОВ «НВФ» «ПОРТ», що в одній із цистерн, які знаходяться на станції Дарниця та слідують групою із 14 вагонів на їх адресу, є недостача 5000 кг дизельного палива. В Укрзалізниці оперативно відреагували на повідомлення та призначили термінову перевірку інформації.

 

Співробітники воєнізованої охорони компанії спільно з працівниками станції провели повний комерційний огляд усіх цистерн та жодних порушень не виявили. Запірно-пломбувальні пристрої не були пошкоджені, усі болти кріплень на люках та хомутах обварені, течія вантажу з цистерн була відсутня.

Паралельно із цим вантажоодержувач не ініціював комісійну перевірку вантажу в цистернах відповідно до «Правил перевезення вантажів». Натомість при подачі групи цистерн на під’їзну колію одним представником вантажоодержувача проводилась перевірка маси вантажу в цистернах шляхом заміру висоти наливу та було повідомлено, що в одній із цистерн зафіксовано недостачу 5028 кг дизелю. І хоча в цей час біля вказаної цистерни на під’їзній колії знаходився працівник воєнізованої охорони Укрзалізниці, представник вантажоодержувача не дав можливості перевірити факт недостачі вантажу представнику перевізника. Замість цього на місце події були викликані працівники поліції для фіксації факту нестачі вантажу «зі слів» вантажоодержувача, а не встановленим порядком.

У ході проведення попереднього розслідування було встановлено, що цистерни 20 липня прибули на станцію Коростень з Білоруської залізниці та були взяті під контроль воєнізованою охороною. Після розмитнення та переадресації вантажу 23 липня цистерни були відправлені одержувачу на станцію Дарниця. З моменту прибуття на станцію Коростень до подачі одержувачу на станції Дарниця цистерни знаходились під постійною охороною.

Укрзалізниця констатує факти спроб крадіжок вантажів на всіх теренах нашої держави та участі в деяких злочинах працівників компанії, а також проводить систематичну боротьбу зі зловмисниками, що посягають на вантажі. Проте в цьому конкретному випадку вказані факти свідчать про недостовірність інформації, наданої ТОВ «НВФ» «ПОРТ».