Укрзалізниця через маніпуляції постачальників вимушена вдаватись до екстраординарних дій під час закупівлі дизельного пального, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 2.08.2019, 11:57

Компанія закупить партію пального із застосуванням переговорної процедури, як виняткової процедури закупівлі, задля запобігання надзвичайним наслідкам. До такого екстраординарного виходу з штучно створеної кризової ситуації Укрзалізниця вимушена вдаватись через блокування закупівлі дизельного пального в АМКУ. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«На сьогодні в Укрзалізниці заблоковані всі тендери на закупівлю дизельного палива. Наскільки я розумію, окремі гравці ринку знову хочуть спробувати диктувати нам умови і змусити брати позики. Одразу скажу — на це не підемо. І маніпуляції та погрози на нас не діють. В такій екстраординарній і критичній ситуації ми йдемо на виняткову і термінову закупівлю партії пального за переговорною процедурою. 2 роки тому ми вже мали подібний досвід. До процедури залучаємо СБУ та НАБУ як спостерігачів. І для розуміння ситуації: 2 перехресні скарги компанія отримала в ніч перед аукціонами. Останню – о 23:53», — зазначив Євген Кравцов.

Нагадаємо, що Укрзалізниця наприкінці травня цього року оголосила 8 чергових тендерів на закупівлю дизельного пального загальним обсягом 100 тисяч тонн. Розкриття тендерних пропозицій відбулося 23 липня 2019 року. Участь у тендерах взяли від 4 до 7 учасників, що свідчить про конкурентне середовище та довіру ринку до закупівельних процедур Укрзалізниці. 25 липня Укрзалізниця провела оцінку пропозицій учасників по шести процедурах і всіх учасників допустила до подальших аукціонів, які мали відбутися 31 липня. Але напередодні аукціонів тендери були зупинені через скарги.

У компанії прогнозують ризик того, що й наступні дві процедури будуть призупинені в аналогічний спосіб.

В Укрзалізниці підкреслюють, що проводять політику максимальної прозорості закупівель дизельного пального. З початку 2018 року Укрзалізниця є першим та єдиним замовником, який купує дизель із застосуванням формули перерахунку ціни з прив’язкою до міжнародних індексів Platts. Ця формула була створена разом з учасниками ринку та визнається дуже ефективним і прозорим інструментом.