Укрзалізниця змушена вводити конвенції для вантажовласників, які користуються зерновозами замість складів на колесах

Залізничні новини Переглядів: 2.08.2019, 13:00

Відсутність довгострокового та середньострокового планування, створення складів на колесах та недостатня потужність фронтів навантаження-вивантаження у портах ось причини зернового колапсу, який щороку відбувається під час сезону збору врожаю. Як наслідок, залізничникам довелося ввести три конвенції на подальше навантаження для ряду вантажоодержувачів: станція Чорноморськ-Порт — отримувач ТБТ (заборона навантаження з 31 липня по 1 серпня); станція Жовтнева — отримувач Ника-Тера (з 31 липня по 4 серпня); станція Жовтнева — отримувач Аскет Шиппинг (з 31 липня по 3 серпня).

 

У жодній країні залізниця не може працювати в авральному режимі, сьогодні на сьогодні. Планування зазвичай відбувається на початку року, однак Укрзалізниця надає можливість своїм партнерам планувати перевезення щомісячно за допомогою системи Месплан. Проте для більшості планування неможливе — посередник не знає, де і коли закупить зерно, кому продасть.

«Найбільша проблема навіть не в тязі, не у вагонах, а в тому, що ми хаотично тягнемо 11 тисяч вагонів до портів, щодня плюс 400 вагонів, які не вивантажуються. Завтра їх під портами буде вдвічі, а післязавтра — втричі більше, — наголосив Андрій Рязанцев. — Має бути чітке, зрозуміле планування за прикладом маршрутних відправлень, однак вантажовласники у більшості — це посередники, не виробники сільгосппродукції — стоять під портами та очікують корабель із хорошою ціною! Це забиває колії перед портами, звужує наші коридори. У цій ситуації введення конвенцій — єдиний вихід. Нічого особистого — лише бізнес! Ми й надалі будемо інформувати ринок про тих, хто заважає працювати та заробляти іншим».

Ситуація, що склалася, вимагає якісного оперативного діалогу між усіма учасниками процесу. Так, сьогодні, 2 серпня в Укрзалізниці запланована спільна нарада між транспортниками та бізнес-асоціаціями з метою вирішення питань, пов’язаних з оптимізацією роботи станцій та формуванням зернових маршрутів. До обговорення запрошені три бізнес-асоціації: Європейська бізнес асоціація, Українська зернова асоціація та Американська торговельна палата в Україні.