Укрзалізниця уклала договори на постачання дизпального

Залізничні новини Переглядів: 10.08.2019, 09:36

9 серпня АТ «Укрзалізниця» підписало перші договори постачання дизельного палива, укладені за підсумками переговорної процедури, яка відбулася 3 серпня.

Нагадаємо, що вдатися до цієї екстреної процедури Укрзалізниця була змушена через штучне блокування тендерів окремими гравцями ринку.

Голова Правління Укрзалізниці Євген Кравцов заявив, що товариство не піддасться такому тиску та буде й надалі проводити прозору політику щодо закупівель дизельного палива.

Як вже повідомлялося, за підсумками переговорів вдалося не тільки залучити нових постачальників, але й одержати дуже привабливу ціну, яка склала від 25 250 до 25 550 грн за тонну. Тоді розрахункова економія склала близько 45 млн у порівнянні із плановим бюджетом закупівлі.

Оскільки ціни договорів прив’язані до показників Platts, коливання цін на ринку знаходить своє відображення й у ціні постачання. Через падіння показників Platts, яке відбулося за останній тиждень, Укрзалізниця одночасно із підписанням договорів також уклала додаткові угоди на зниження ціни.

Таким чином, станом на 9 серпня Укрзалізниця закуповуватиме дизельне паливо за цінами від 24 910 до 25 163 грн за тонну. Укрзалізниця закуповує дизельне паливо на умовах 5-денної відстрочки платежу.