Укрзалізниця здатна перевозити до 40 млн тонн зернових на рік, – Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 16.08.2019, 15:10

Укрзалізниця здатна перевозити до 40 млн тонн зернових на рік. Про це під час зустрічі з компаніями-стивідорами в Одесі повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Одразу кажу: Укрзалізниця здатна перевозити до 40 млн тонн зернових на рік вже сьогодні. Це цілком реалістичний прогноз. Ми можемо вийти на перевезення 3,8 млн тонн щомісяця, якщо буде ритмічне замовлення і планування 12 місяців на рік. Але якщо говорити стратегічного, ми приготували плацдарм для ефективної логістики і перевезень у 5 млн тонн на місяць зернових. Це ті потужності, які ми здатні забезпечити за ідеальних умов з боку інших учасників ринку», – зазначив Євген Кравцов.

Він також зауважив, що перевезенням зернових притаманна значна сезонність. У пікові місяці перевозиться майже на 2 тисячі вагонів більше, ніж в періоди спаду. Інвестиції у зернові термінали для вирівнювання сезонності дозволять додатково перевозити 9,2 млн тонн зернових на рік – це більше на 25%.

Керівник Укрзалізниці повідомив, що компанія вживатиме запобіжних заходів, аби клієнти не використовували вагони, як склади на колесах. «Ми запровадимо послугу з перенесення наступної вантажної операції для тих, хто не вкладається у нормативні строки. Спочатку для вагонного парку Укрзалізниці, а потім і приватного парку. Ми закликаємо до відповідального та ефективного використання вантажних ресурсів. Через скупчення зерновозів автоматично вводитимемо конвенції», – наголосив Євген Кравцов.

Новий маркетинговий рік Укрзалізниця розпочала зі зростання обсягу перевезень на 32% порівняно з липнем минулого року. Нарощенню обсягів перевезень зернових сприяло зростання кількості локомотивів та вагонів. Зокрема, у липні кількість зерновозів, задіяних до перевезень, зросла на 30% – з 20,5 тис. до 26,5 тис. одиниць. Частка Укрзалізниці в оперуванні зерновозами зменшилася із 52% до 36% через збільшення парку приватних вагонів.

Зростанню обсягів перевезень сприяє і організація зернових маршрутів. Кількість маршрутних станцій зросла на 59 і наразі їх 140. «За нашими оцінками при правильній роботі елеваторів та за умови якісної координації Укрзалізниці з портами ці станції цілком здатні забезпечити вивезення необхідного обсягу зерна з елеваторів. Вантажовласники переходять на маршрутні відправки зернових, оскільки вбачають у цьому переваги», – зазначив Євген Кравцов. За його словами, ефективними є графікові маршрутні перевезення, коли вантажі перевозяться чітко за розкладом у визначений час, як пасажирські поїзди.