Укрзалізниця розглядає чотири джерела фінансування стратегії компанії, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 20.09.2019, 12:56

Скорочення витрат, збільшення прибутковості, кредитні та інвестиційні інструменти та державна підтримка – основні джерела фінансування для реалізації стратегії Укрзалізниці. Про це в інтерв’ю спеціальному онлайн-проєкту «12 облич стратегії УЗ» повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

За словами керівника Укрзалізниці, сьогодні в компанії розглядають чотири можливі джерела  фінансування реалізації стратегії компанії. Одним із них, зокрема, стане оптимізація витрат шляхом підвищення внутрішньої ефективності Укрзалізниці, удосконалення внутрішніх процесів, відмови від неефективних видів діяльності та боротьби з корупцією.

Також за рахунок нормалізації вантажного тарифу та запровадження справедливого механізму його формування в компанії планують підвищити прибутковість Укрзалізниці, що стане ще одним джерелом фінансування намічених реформ у залізничній галузі.

Крім цього, Укрзалізниця розраховує на передбачене законодавством фінансування з державного та місцевих бюджетів. Насамперед йдеться про компенсацію збитків компанії від пасажирських та приміських перевезень.

Упродовж наступних п’яти років Укрзалізниця також планує залучати кошти через міжнародні кредитні установи та інструменти інвестування. Зокрема, як повідомлялося раніше, дієвим механізмом залучення інвестицій у залізничну галузь у найближчому майбутньому Укрзалізниця розглядає IPO (перший публічний продаж частини акцій). 

Нагадаємо, на початку липня 2019 року Укрзалізниця вперше після шестирічної перерви залучила фінансування з міжнародного ринку капіталу на 500 млн дол. США. Окрім цього, Укрзалізниця залучає від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) ще 100 млн дол. США на модернізацію інфраструктури. Відповідну рамкову угоду між Укрзалізницею та ЄБРР підписано у вересні цього року.

Тов Центр Трубоізоляція