Закон «Про залізничний транспорт» має корелювати із планом реструктуризації компанії, Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 20.09.2019, 15:59

Стратегія Укрзалізниці на 2019-2023 рр. – це безпрецедентний документ в новітній історії залізничної галузі України, який комплексно окреслює шляхи розвитку провідної державної компанії. Серед завдань державного рівня — задоволення потреб та очікувань у сфері пасажирських та вантажних перевезень. Завдання для розвитку компанії — підвищення ефективності, прибутковості та фінансової стабільності. Самі такі основні напрямки окреслив голова правління Укрзалізниця Євген Кравцов.

«Для ефективної реалізації стратегії АТ «Укрзалізниця» важливою умовою є ухвалення Закону України «Про залізничний транспорт». Цей закон має корелювати із планом реструктуризації компанії, який буде презентовано до кінця 2019 року. Власне, ми це бачимо так: одразу після узгодження плану реструктуризації та порядку лібералізації ринку має бути ухвалений відповідний закон, який забезпечить необхідні правові та фінансові механізми для розвитку галузі на найближчі роки», — впевнений Євген Кравцов.

Як зазначає голова правління Укрзалізниці, у процесі реалізації стратегії є низка викликів, які необхідно прийняти. З одного боку, макроекономічні чинники, як геополітична нестабільність, зменшенням обсягів транзиту, кон’юнктура світових ринків, а також подальша лібералізація ринку перевезень в Україні. На операційному рівні — незадовільний технічний стан залізничної інфраструктури та рухомого складу, застарілі механізми, регламенти та процедури управління: «Усе це потребуватиме докорінних та швидких змін, які ми, власне, вже розпочали. Варто відзначити, що нова структура корпоративного управління компанії, яку ми запровадили минулого року, дозволяє нам адекватно реагувати на зміни у зовнішньому середовищі».

Про це та інше читайте у новому онлайн-проекті, присвяченому аналізу стратегії АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки у особистісному вимірі. Кожного тижня ключові представники компанії розповідатимуть про магістральні напрями розвитку УЗ.

Тов Центр Трубоізоляція