З початку року обіг вантажного вагона зменшено майже на півтори доби, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 25.09.2019, 13:15

У липні-серпні Укрзалізниця прискорила обіг вантажних вагонів у середньому до 9 діб. Тоді як ще на початок року він складав 10,22 доби. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами керівника компанії, наразі спостерігається покращення зазначеного показника, але він може бути нівельований через збільшення часу простою вагонів під вантажними операціями на підприємствах, елеваторах та припортових станціях. «Вже у серпні ми спостерігали кричущі порушення нормативів терміну навантаження та вивантаження вагонів. Наприклад, ПРАТ «ММК ім. Ілліча» замість 36 годин, як передбачено договором, тримає вагони більше 105 годин. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» тримає вагони 269 годин замість передбачених 68 годин. Затримують вагони й інші підприємства гірничо-металургійної галузі, а також портові елеватори», — зазначив Євген Кравцов.

Серед компаній, які найдовше тримають зерновози під вантажними операціями — ТОВ «ОЛАМ Білоцерківський елеватор». На операції з вивантаження та завантаження вагонів-зерновозів компанія витрачає 42,67 год, тоді як мала б вкладатися у 6,5 год.

Укрзалізниця наполягає на необхідності вдосконалення технологічних процесів підприємств, які затримують вагони компанії. Ефективність роботи залізниці та своєчасне доставлення вантажів залежить від відповідальності всіх учасників перевізного процесу та їх ритмічної роботи. 

 

Довідково

Обіг вагона — якісний комплексний показник, на величину якого впливають обсяги перевезень, наявність потрібного вагонного парку, забезпеченість локомотивами та локомотивними бригадами, укомплектованість штату на лініях, технічні та технологічні можливості інфраструктури та методики управління завантаженими й порожніми парками вагонів, організація управління перевезеннями.