Для реалізації стратегії АТ «Укрзалізниця» на найближчі 5 років необхідно близько 150 млрд грн інвестицій, — Антон Саболевський

Залізничні новини Переглядів: 27.09.2019, 11:48

Для реалізації стратегії АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки за базовим сценарієм необхідно 150 млрд грн інвестицій. Про це в інтерв’ю онлайн-проекту «12 облич стратегії УЗ» розповів директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики компанії Антон Саболевський.

 

Найбільша частка в інвестиційному портфелі Укрзалізниці — це кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, зокрема ЄБРР. Процедури залучення кредитних коштів, у тому числі отримання державних гарантій, за словами Антона Саболевського, — це складний та довготривалий процес.

Серед перспективних напрямів залучення інвестицій — розвиток припортової залізничної інфраструктури, побудова логістичних терміналів на кордоні з ЄС, рухомий вантажний склад та розвиток пасажирських вокзалів.

«Припортова інфраструктура цікавить передусім власників вантажів, оскільки значна частина експорту перевозиться залізничним транспортом. Розвиток логістичних терміналів на кордоні з ЄС також цікавить експортерів, оскільки перевантаження вантажів в Україні дешевше, ніж у Європі. Інвестиції у вантажний рухомий склад цікавлять, з одного боку, виробників такої продукції, які зазвичай допомагають Укрзалізниці отримати доступ до пов’язаних кредитів, а з іншого — приватних операторів рухомого складу, які вкладають кошти в оновлення власних парків вантажних вагонів», — розповів Антон Саболевський.

Також перспективним є новий напрямок — інвестиції в розвиток пасажирських вокзалів. «Сьогодні вже опрацьовуються пілотні інвестиційні проекти, потенціал окупності яких дуже високий», — уточнив Антон Саболевський.

Він також зауважив, що через існуюче нині державне регулювання тарифів більшість напрямів діяльності АТ «Укрзалізниця», у які необхідно інвестувати значні кошти, не будуть рентабельними, тому такий підхід необхідно змінювати. «На мою думку, належне впровадження євродиректив дозволить вирішити це питання», — зазначив Антон Саболевський.

З його слів, об’єктивно оцінювати привабливість та ризики, пов’язані з поверненням інвестицій, потенційним інвесторам допоможе підвищення прозорості діяльності окремих сегментів бізнесу в ході реорганізації компанії.