На Центральному вокзалі в Києві запрацював зал очікування для військовослужбовців

Залізничні новини Переглядів: 1.10.2019, 13:50

Сьогодні, 1 жовтня, Укрзалізниця відкрила зал очікування для військовослужбовців (учасників операції об’єднаних сил) на Центральному залізничному вокзалі станції Київ-Пасажирський. В урочистостях з нагоди відкриття зали взяв участь голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

«Сьогодні ми відкриваємо трансформований депутатський зал — тепер це зал для військовослужбовців. Це символічна подія. Укрзалізниця, держава показують, яке на сьогодні має бути ставлення до дійсно важливих людей у нашій країні, хто у суспільному розумінні є більш важливий сьогодні — депутат або ті люди, які боронять нашу країну від зовнішнього агресора», — зазначив Євген Кравцов.

Вітаючи учасників заходу, голова правління Укрзалізниці подякував усім, хто причетний до реалізації цього проекту: «До нас звернувся уряд, звернулися громадські активісти з тим, що є проблема з забезпеченням залів для учасників АТО/ООС та військовослужбовців на залізничних вокзалах. Ми детально проаналізували цю ситуацію. На деяких вокзалах є зали, але вони невідповідної якості, там невідповідні умови. І це лише перший такий центр. Упродовж двох тижнів такі ж зали буде відкрито у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові. Дякуємо депутатському корпусу за те, що підтримали цю ініціативу, громадським активістам — за те, що вони звернули нашу увагу на це питання, яке ми спільними зусиллями змогли вирішити, а також команді Укрзалізниці, яка в стислий термін усе це зробила».

Також Євген Кравцов додав, що такі зали планується відкрити в усіх обласних центрах. Після цього буде вирішуватися питання доцільності відкриття аналогічних залів на інших вокзалах: «Далі ми будемо спілкуватися з урядом і громадськими активістами стосовно того, чи є необхідність відкривати такі зали на менших вокзалах — можливо, у тих містах, які ближчі до прифронтової зони».

Зал передбачений для короткочасного перебування військовослужбовців (учасників ООС) за наявності посвідчення, яке засвідчує особу, та проїзного документу на поїзд (крім приміського сполучення).

Зал очікування розташований на першому поверсі будівлі Центрального вокзалу (з західного боку), працює цілодобово. У залі облаштовані кімната для прийому їжі, буфет, санітарні кімнати, душ, камери схову тощо. Для комфорту відвідувачів тут є м’які місця для сидіння, телевізор, холодильник, бібліотека, розетки для зарядки мобільних пристроїв, доступ до інтернету. Тут під час очікування військові зможуть скористатися пральною машиною, прасувальною дошкою з праскою, сушаркою для білизни. Також відвідувачі зможуть користуватися кавоваркою та чайником. Зал може одночасно приймати до 40 відвідувачів і буде повністю обслуговуватися силами Укрзалізниці спільно з громадськими активістами, волонтерськими організаціями.

У заході з нагоди відкриття залу також взяли участь перший заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Антон Колумбет, генерал-майор, начальник головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Олег Грунтковський, генерал-майор, директор департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Микола Садовський, представники ініціативної групи волонтерів.