Укрзалізниця запрошує незалежних експертів та спеціалістів до участі у роботі комісії з оцінки корупційних ризиків в компанії

Залізничні новини Переглядів: 4.10.2019, 08:40

Комісія є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом товариства. Для всебічної і повної ідентифікації, аналізу та оцінки можливих корупційних ризиків у діяльності компанії до участі у роботі комісії запрошуються незалежні експерти та спеціалісти, які володіють знаннями, або мають досвід роботи у сфері діяльності товариства.

Пропозиції щодо участі у роботі з оцінки корупційних ризиків можна надсилати на електронну адресу: cuado@uz.gov.ua або звертатися до Офісу з антикорупційної діяльності АТ «Укрзалізниця» за адресою: вул. Є.Гедройця, 5, м.Київ, 03150, тел.(044) 309-73-27, (044) 309-73-29. Наступне засідання комісії відбудеться у вівторок о 14:00.

Внутрішня оцінка корупційних ризиків спрямована на виявлення і мінімізацію ризиків, підвищення прозорості діяльності товариства, посилення контролю за дотриманням вимог встановлених регламентів та процедур, створення додаткових обмежень та перепон з метою зменшення ймовірності вчинення корупційних дій посадовими особами товариства.

Періодична оцінка корупційних ризиків передбачена як Законом України «Про запобігання корупції», так і внутрішніми документами компанії: Антикорупційною програмою та Політикою запобігання та протидії корупції. Це черговий крок компанії до удосконалення системи запобігання та протидії корупції відповідно до вимог діючого законодавства та найкращих світових і європейських практик. Антикорупційна діяльність є однією з ключових ініціатив, що визначені Стратегією АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 роки.

На своєму першому засіданні, що відбулось 30 вересня 2019 року, комісія визначила об’єкти оцінки корупційних ризиків – це майже всі сфери діяльності та затвердила план роботи. Після визначення об’єктів оцінки розпочинається ідентифікація корупційних ризиків, а потім і власне їх оцінка в залежності від ймовірності виникнення ідентифікованих корупційних ризиків та наслідків для товариства.

Представити результати аналізу корупційних ризиків планується на початку 2020 року у вигляді відповідного звіту. На його підставі комісія розробить пропозиції щодо усунення виявлених корупційних ризиків у діяльності компанії та внесення змін до Антикорупційної програми товариства.