Укрзалізниця планує делегувати закупівлю окремих категорій стандартизованих товарів ДП «Професійні закупівлі»

Залізничні новини Переглядів: 8.10.2019, 13:06

Найближчим часом Укрзалізниця планує підписати угоду з централізованою закупівельною організацією (ЦЗО) – ДП «Професійні закупівлі», що здійснює процедури закупівель товарів і послуг в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі». Співпраця  з цією організацією дозволить Укрзалізниці розвантажити тендерні комітети, заощадити кошти та знизити репутаційні ризики. Про це повідомив директор офісу з трансформації закупівельних процесів АТ «Укрзалізниця» Владислав Кивгило.

За його словами, ДП «Професійні закупівлі» здійснює закупівлі товарів і послуг для будь-якого замовника, і бере на себе юридичну відповідальність за проведення процедур. Для маленьких замовників співпраця з підприємством цікава тим, що не потрібно спеціально набирати штат працівників, а для таких великих, як Укрзалізниця, — суттєво знизити навантаження на тендерні комітети. Наразі Укрзалізниця в якості пілотного проекту планує передати до ЦЗО закупівлю певної частини окремих стандартизованих товарів, таких як офісний папір, комп’ютерна техніка, побутова хімія тощо.  

«Стратегічні для Укрзалізниці закупівлі, пов’язані, зокрема, з будівництвом чи ремонтом об’єктів залізничної інфраструктури та рухомого складу, до ЦЗО не перейдуть. Їх і надалі товариство закуповуватиме своїми силами. На початковому етапі ми прагнемо на конкретних замовленнях побачити ефективність співпраці з цією спеціалізованою державною організацією», — розповів Владислав Кивгило. 

Він також додав, що ЦЗО працює впродовж двох років, і за цей час вже підтвердила свою ефективність. Наприклад, торік ця державна організація закуповувала для своїх замовників комп’ютерну техніку на 9% дешевше, ніж вона коштує на ринку. Тож навіть враховуючи винагороду організації за проведення тендерів в розмірі до 3% від суми кінцевих торгів, такі закупівлі досить ефективні.

«Маючи сьогодні таку юридичну можливість, ми спробуємо нею скористатися для  організації наших закупівель. Головними перевагами співпраці вважаємо економію коштів, розвантаження тендерних комітетів та зниження репутаційних ризиків. Ми хочемо, аби громадськість бачила зацікавленість компанії делегувати незалежним експертам наші закупівлі», – зауважив Владислав Кивгило. 

Нагадаємо, використання інструментів категорійного менеджменту передбачено стратегією закупівель Укрзалізниці на 2019-2021 роки, яка була презентована громадськості та партнерам у вересні цього року. Зокрема, завдяки розвитку нових каналів закупівель, співпраці з ЦЗО, використанню електронних каталогів, Укрзалізниця планує отримати додаткову економію коштів.

 

Довідка

Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, що визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та Постанови КМУ «Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації». ЦЗО набуває усіх прав та обов’язків замовників, що визначені Законом, та несе відповідальність згідно із законами України.