Студенти більш як 20 освітніх закладів здобуватимуть професію на робочому місці в Укрзалізниці

Залізничні новини Переглядів: 10.10.2019, 11:04

Студенти більше 20 закладів вищої та спеціальної освіти здобуватимуть професії залізничного спрямування безпосередньо на робочому місці. Це спільний освітній проєкт Укрзалізниці у співпраці з Міністерством освіти та науки України. Такий підхід до навчання, коли до 70 % часу студенти проводять на виробництві, а 30 % – у навчальних закладах, відомий як дуальна освіта.

 

Минулого року за дуальною формою навчалися студенти робітничих спеціальностей 6 закладів профосвіти. Цього року до проєкту долучаються університети та коледжі, де готують фахівців інженерних спеціальностей для галузі залізничного транспорту. Кількість здобувачів освіти за дуальною формою у 2019-2020 навчальному році порівняно з минулим зросла із 208 до 734 осіб.

За словами директора департаменту розвитку персоналу та кадрової політики Укрзалізниці Людмили Василеги, саме такий формат навчання відповідає потребам роботодавця з підготовки спеціалістів і розвитку необхідних практичних навичок. «Ця модель підготовки кадрів долає відірваність теорії від практики, сприяє швидкій та повноцінній адаптації молоді до роботи в колективі, майбутнього місця роботи, до виробничого середовища, а також сприяє передачі досвіду від старших колег», – розповіла Людмила Василега.

Укрзалізниця вбачає потребу в оновленні освітніх програм з урахуванням специфіки, вимог та розвитку залізничного транспорту в сучасних умовах. Для цього компанія здійснює розробку професійних стандартів, які регулюють вимоги до професій в Укрзалізниці. У 2019 році вже затверджено актуальні стандарти для 7 професій. З цією метою товариство співпрацює із закладами професійної освіти залізничного спрямування та Асоціацією державних закладів профтехосвіти України залізничного профілю.

Тему впровадження дуальної форми навчання у підготовці кадрів для Укрзалізниці обговорили 4 жовтня на нараді у головному офісі товариства за участі представників МОН   України, ГО «Галузеве об’єднання працівників залізничного транспорту», Інституту професійних кваліфікацій, Національного агентства кваліфікацій, Київського освітнього ХАБу, закладів вищої та фахової передвищої освіти, регіональних філій та філій товариства.