Укрзалізниця повернулася на ринок капіталу та поліпшила свій фінансовий стан, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 25.10.2019, 14:51

Укрзалізниці вдалося значно поліпшити свій фінансовий стан. Сьогодні фінансова спроможність Укрзалізниці підтверджується підвищеними кредитними рейтингами від S&P та Fitch.  Про це розповів член правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик проєкту «12 облич стратегії Укрзалізниці».

 

На думку Іван Юрика, останній випуск євробондів Укрзалізницею вирішив питання ліквідності компанії та позначив кілька позитивних трендів. «По-перше, компанія повернулася на ринок капіталу (вперше з 2013 року). Ми стали більш зрозумілими для інвесторів, почався процес комунікації. По-друге, відбувається підвищення прозорості та якості корпоративного управління, адже компанія проходить due diligence (перевірка юридичних ризиків, аудиторська перевірка)», — розповів він.

«Водночас для забезпечення довготривалої стабільності Укрзалізниця потребує радикальних кроків із підвищення операційної ефективності – тобто генерування операційного прибутку від надання основних послуг із перевезень», – впевнений головний фінансист Укрзалізниці. На його думку, операційна ефективність буде забезпечуватися як заходами із підвищення доходів, так і кроками, націленими на скорочення операційних видатків.  Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено.

Щодо залучення інвесторів, часткову приватизацію або IPO, то в компанії зазначають, що залучення інвесторів в акціонерний капітал підвищить прозорість компанії. «Сьогодні йдеться не про 100% приватизацію, а радше про продаж міноритарної частки інвесторам, які, у свою чергу, ще більше підвищать привабливість Укрзалізниці»,— йдеться у коментарі Івана Юрика.

Про це та інші важливі аспекти фінансового сектору Укрзалізниці читайте тут.