Стратегічні підприємства не можуть бути залежними від турбулентних політичних настроїв та рішень, – Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 3.12.2019, 19:12

Стратегічні державні підприємства, такі як АТ «Укрзалізниця», НАК «Нафтогаз України», не можуть бути залежними від політичних настроїв та рішень, які змінюються щогодини, вважає голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Прагнення керувати у ручному режимі найбільшою компанією у країні – перманентне. Я розумію, що це знов може стати найбільшим корупційним ризиком. Між тим, корпоратизація Укрзалізниці була подією історичною. З місцевих царів-феодалів на філіях ми трансформували компанію у флагмана реформ. Централізація дала свій ефект. Коли я прийшов у компанію, Укрзалізниця була в стані дефолту. Зараз – ми найбільш стабільна компанія державного сектору в Україні», — написав він на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Євген Кравцов наголосив, що система корпоративного управління базується на максимальній відкритості, прозорості і головне – дозволяє вводити персональну відповідальність керівнику за конкретний напрям роботи. В першу чергу йдеться про топ-менеджмент.

Він також нагадав, що саме Укрзалізниця стала першою компанією в Україні, де професійно та неупереджено призначили Наглядову раду.

«Призначення мене керівником Укрзалізниці, оцінка КРІ, та, власне, звільнення – компетенція винятково незалежних членів Наглядової ради. Є процедура, і порушувати її – поразка корпоративної реформи у всьому державному секторі. Цифри нашої роботи — вкрай промовисті, і ми готові ініціювати за тиждень позачерговий звіт топ-менеджменту перед Наглядовою Радою. Керівництво компанії за результатами звіту буде готове до будь-якого рішення з боку Наглядової Ради, але все має бути виключно в рамках процедури», — резюмував очільник Укрзалізниці.