Українська зернова асоціація підтримує ініціативу Укрзалізниці з графікових перевезень зернових

Залізничні новини Переглядів: 6.12.2019, 16:46

Українська зернова асоціація (УЗА) вітає ініціативу АТ «Укрзалізниця» з впровадження механізму графікових відправлень, що передбачає перевезення зернових вантажів за узгодженим графіком руху. Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті УЗА.

 

«Графікові нитки це часткове вирішення перевезення рекордних врожаїв зерна, які Україна встановлює щороку. Адже завдяки такому механізму, УЗ перевозить більше зерна в коротші терміни. Таким чином, зменшення витрат на перевезення, покращення оборотності вагонів та операційний ефект дозволяє виграти як перевізнику, так і зерновикам. Ба більше, експортер відтепер впевнений, що зерно відправиться і буде в чіткі терміни доставлено в порт. Завдяки цьому можемо значно ефективніше планувати роботу із флотом та забезпечувати термінал необхідним вантажем. Все це створює прогнозованість та чітке планування перевезення, ефективне та раціональне використання можливостей залізниці, що надзвичайно важливо для зернового ринку», – підкреслив Президент УЗА Микола Горбачьов.

УЗА запропонувала планувати графікові нитки на три місяці з подальшими збільшенням горизонту планування до року, що дозволить збільшити прогнозованість перевезень. Крім того, в УЗА відзначають доцільність перегляду тарифікації графікових відправлень та забезпечення прозорості розподілу графікових ниток.

Як йдеться у повідомленні, УЗА разом з Укрзалізницею відпрацьовує механізм збільшення кількості станцій, що здатні відправляти маршрути, аби якомога більше  аграріїв могли скористатись можливістю використання графікових ниток. «Географічна справедливість розміщення маршрутних станцій підвищить ефективність перевезення зерна та забезпечить ритмічне рівномірне вивезення зерна з усіх регіонів країни. Разом з розвитком можливостей залізниці, варто відзначити важливість забезпечення закольцованності перевезення від поля до порту», — повідомляє УЗА.