Оподаткування земель залізничного транспорту має бути скасоване, — Андрій Рязанцев

Залізничні новини Переглядів: 9.12.2019, 17:35

Укрзалізниця закликає Верховну Раду України включити землі залізничного транспорту (окрім тих, що оподатковуються на загальних підставах), до складу земельних ділянок, які не підлягають оподаткуванню земельним податком. Про це повідомив директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев у своїй колонці на веб-порталі «Економічна правда».


За його словами, це усуне нерівність, зменшить витрати залізничної галузі та збільшить її інвестиційну привабливість, а вивільнені кошти можна направити на виконання планів з оновлення компанії, що у підсумку сприятиме зростанню податкових надходжень за іншими статтями.

Андрій Рязанцев нагадав, що з 1 січня поточного року в Україні вступили в силу зміни до Податкового кодексу України та деяких інших нормативних актів (№ 2628-VIII), серед яких, зокрема, позбавлення АТ «Укрзалізниця» пільги по сплаті земельного податку, у тому числі в межах смуг відведення.

«Фактично державний монополіст став у повному обсязі платити за всю землю, де розташовуються не тільки об’єкти інфраструктури, а й перони, перегони тощо. Обсяг оподаткованої землі збільшився на 209,4 тис. га, розкиданих по всіх областях та Києву. При цьому обсяг «земельних» податкових відрахувань зріс втричі — з 1,2 млрд грн у 2018 році до 4-4,2 млрд грн цього року», — додав він.

Водночас, за словами Андрія Рязанцева, Укрзалізниця — єдиний транспортний кластер, який сплачує «земельний» податок за смуги відведення.

«Землі, наприклад, дорожнього господарства автомобільних доріг загального користування взагалі не підлягають оподаткуванню. Це прямо порушує принципи рівності платників податків і ставить в очевидно нерівні фінансові умови автомобілістів та залізничників», — резюмував він.