ФРУ підтримала ініціативу Укрзалізниці про повернення пільг зі сплати земельного податку для залізничного транспорту

Залізничні новини Переглядів: 19.12.2019, 14:05

Федерація роботодавців України звернулась до Президента України, голови Верховної Ради, прем‘єр-міністра, профільних міністрів з проханням повернути залізничній галузі пільги зі сплати земельного податку, щоб зекономлений ресурс використати на оновлення тягового рухомого складу.


Зокрема, у зверненні йдеться про те, що залізничні перевезення для України є основою сталого розвитку економіки. Частка залізничних перевезень у загальному вантажообігу становить близько 80%, а динаміка реального ВВП корелює з динамікою залізничних перевезень на понад 90%.

Федерація роботодавців також нагадує, що з 1 січня 2019 року Укрзалізниця повністю позбавлена пільги зі сплати земельного податку, що призводить до суттєвого збільшення щорічних витрат галузі.

«На жаль, з 1996 року всупереч Закону України «Про залізничний транспорт» Укрзалізниця не отримувала жодного фінансування з бюджетів усіх рівнів, а збитки від пасажирських перевезень лише за 2018 рік становили 12 млрд грн плюс капітальні вкладення в пасажирські перевезення понад 2 млрд грн», — повідомляє ФРУ.

Нагадаємо, що в результаті скасування пільг обсяг «земельних» податкових відрахувань для Укрзалізниці у 2019 році зросте втричі у порівнянні з 2018 роком — до 4-4,2 млрд грн.