У 2019 році Укрзалізниця зекономила на закупівлях майже 700 млн грн, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 26.12.2019, 12:17

У 2019 році Укрзалізниця зекономила на закупівлях майже 700 млн грн. Крім того, у кожному тендері Укрзалізниці в середньому брало участь 2,7 компанії, що більше, ніж у середньому по Україні. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами керівника компанії, у цьому році Укрзалізниця уклала майже 7,5 тис. договорів на загальну суму 13,4 млрд грн. При цьому економія склала понад 4 %, тоді як ще минулого року цей показник сягав 2,6 %. «У цьому році було запроваджено нові принципи в системі закупівель. Нам вдалося досягти чималої економії на закупівлях та зберегти гарну конкурентність на торгах. У них взяло участь майже 5,7 тисячі унікальних учасників, переможцями стали майже 2,5 тисячі компаній. Крім того, стабілізовано постачання та сформовано запаси надважливих для безперебійного функціонування галузі товарів, наприклад дизельного пального та мастил», — зауважив Євген Кравцов.

Також Укрзалізниця вдосконалила моніторинг наявних ресурсів та баланс законтрактованих залишків, актуальних цін на ринку та істотно поліпшила платіжну дисципліну. «Найближчим часом ми маємо отримати корпоративну сертифікацію CIPS. Завдяки їй усі процеси в компанії, зокрема закупівлі, стануть ще прозорішими», — резюмував Євген Кравцов.

Серед продукції, яку Укрзалізниця купувала цього року, переважали: нафтопродукти, техніка, запчастини та комплектуючі, апаратура, освітлювальне устаткування, транспортне обладнання та допоміжне приладдя до нього, будівельна продукція тощо.

Нагадаємо, Укрзалізниця вперше проведе закупівлю 200 тис. тонн дизельного пального за рамковою угодою для потреб залізничної галузі на 2020 рік.