Укрзалізниця має намір у 2020 році придбати ще 40 локомотивів виробництва General Electric, — Євген Кравцов

Залізничні новини Переглядів: 30.12.2019, 13:45

Укрзалізниця, Міністерство інфраструктури України та компанія Wabtec (GE Transportation) 30 грудня підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає посилення спільної роботи для укладення договорів щодо поставки у 2020 році 40 нових локомотивів серії TE33AC, вироблених корпорацією General Electric та надання послуг з технічного обслуговування для 70 таких локомотивів. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

«Після поставки всіх 30 локомотивів TE33AC першого замовлення у березні 2019 року ми вели перемовини про форму та вартість сервісного обслуговування цих локомотивів. Слід зазначити, що з приходом нового міністра інфраструктури ці перемовини активізувались, і зараз ми вийшли на фінальну стадію, коли ми розуміємо, який сервіс ми хочемо отримати й маємо розуміння по комерційних умовах цього сервісу», — сказав він.

Євген Кравцов підкреслив, що головним питанням поставки нової партії локомотивів General Electric є їх вартість та умови фінансування.

«Наші колеги з General Electric разом з фінансовими партнерами представили нам достатньо привабливі умови. Зараз ми знаходимося на фінальній стадії погодження цих умов і почнемо після цього підготовку проектної документації. Також ведемо перемовини з виробником про розширення локалізації виробництва в Україні», — резюмував очільник Укрзалізниці.

Нагадаємо, 23 лютого 2018 року було підписано договір постачання тепловозів між АТ «Укрексімбанк» та GE та договір фінансового лізингу між ПАТ «Укрзалізниця» і АТ «Укрексімбанк» щодо 30 тепловозів виробництва GE.

Останні 5 із 30 поставлених в Україну тепловозів після доукомплектування 22 березня 2019 року вирушили з Крюківського вагонобудівного заводу до депо Укрзалізниці. На першому етапі стратегічного співробітництва General Electric вперше була здійснена локалізація в Україні залізничної тяги — рівень локалізації склав близько 10 %. ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» організував і забезпечив процес дооснащення тепловозів обладнанням відповідно до технологій та конструкторської документації виробника.