Укрзалізниця увійшла до числа рекордсменів у системі Prozorro.Продажі

Залізничні новини Переглядів: 7.04.2020, 16:12

АТ «Укрзалізниця» стала лідером за конкурентістю та посіла третє місце серед державних компаній, які заробили найбільше за допомогою електронної системи Prozorro.Продажі з моменту початку роботи майданчика з 2016 року.

За даними Prozorro.Продажі Укрзалізниця увійшла до трійки лідерів з показником 807 млн грн. Підприємство активно використовує аукціони за трьома напрямками: продаж металобрухту, продаж прав на використання вантажних вагонів та оренда нерухомості. В компанії планують освоювати нові напрямки – розширити перелік типів рухомого складу, запропонувати ринку нові транспорті продукти та послуги, тощо.

Якщо аналізувати структуру доходів, но найбільше коштів, а це 58 % компанії принесли аукціони з продажу прав на використання вагонів через аукціони. В середньому на такі аукціони приходило 4 учасника. З січня 2020 року прийнято рішення нарощувати використання аукціонів для справедливого розподілу парку вагонів.

Найбільш успішними лотами для Укрзалізниці стали продаж брухту чорних металів компанії на суму майже 120 млн грн.

Також Укрзалізниця посіла друге місце у рейтингу за кількістю успішних аукціонів із показником майже 3 тис. процедур. Більшість з яких це конкурси з надання права використання вагонів.