Донецька залізниця закупляє медичні маски за цінами на 5 % нижчими, за ринкові

Залізничні новини Переглядів: 9.04.2020, 18:35

Регіональна філія «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» уклала договір на постачання медичних масок для залізничників по 14,5 грн за одиницю. При цьому, за даними Донецької торгово-промислової палати, у квітні середня оптова ціна такої маски становить 15,2 грн.

Отже, інформація про те, що зазначена регіональна філія придбала засоби захисту за завищеними цінами, поширена інтернет-виданням «Залізниця без корупції», не відповідає дійсності.

Так, Донецькою залізницею планується поставка 703,5 тис. медичних одноразових масок для забезпечення ними залізничників. Закупівля була проведена відповідно до чинного законодавства та порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Крім того, були чітко прописані характеристики закупівлі для того, щоб забезпечити придбання масок належної якості.

З метою заощадження часу на поставку товару розглядалися постачальники з Донецької області. За результатами моніторингу обрано компанію-переможця, яка запропонувала найкращу ціну, її продукція відповідала всім вимогам. Переможцем стало ФОП Волошин Михайло Олександрович.

Звичайно, журналісти могли знайти в інтернеті маски за нижчими цінам, але їх якість викликає сумніви. Укрзалізниця ж закуповує для особистого захисту залізничників виключно медичні маски та медичні вироби. І вимагає наявність всіх документів на товар (декларації відповідності) та відповідність постачальника вимогам ст.17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Вкотре закликаємо ЗМІ перед публікацією інформації про діяльність Укрзалізниці звертатися до прес-служби товариства і зберігати баланс думок.