Звіт щодо заходів із захисту працівників та забезпечення стабільної роботи галузі в умовах епідемії коронавірусу

Залізничні новини Переглядів: 13.04.2020, 15:10

Наглядова рада і правління Укрзалізниці у тісній співпраці з Міністерством інфраструктури України та органами охорони здоров’я впроваджують комплексну програму заходів, спрямованих на запобігання поширенню коронавірусної інфекції серед працівників та мінімізації впливу ситуації на діяльність Товариства.

Співробітники

Укрзалізниця здійснює щоденний оперативний моніторинг захворювання залізничників на ГРВІ та випадків підтвердження у співробітників COVID-19. Для цього створена спеціальна комісія з реагування на виявлення випадків інфікування працівників, яка вживає заходів, спрямованих на запобігання розповсюдження коронавірусу, зокрема відповідає за ізоляцію хворих та їхніх контактних осіб, а також дезінфекцію приміщень. 

Укрзалізниця вживає усіх необхідних заходів для захисту своїх співробітників. Зокрема, вже закуплено понад 277 тис. захисних масок та респіраторів, більше 22 тис. літрів антисептику, а також одноразові рукавички, захисні окуляри, засоби для дезінфекції приміщень і рухомого складу тощо. Служби закупівель структурних підрозділів Укрзалізниці планують придбати ще більше 1,5 млн. масок та 50 тис. літрів антисептику. Крім того, Укрзалізниця закупила 10 тис. експрес-тестів на COVID-19 та передала їх до відомчих лікарень – з метою проведення попереднього тестування на коронавірус співробітників із симптомами респіраторних захворювань.

Актуальна інформація про  захворюваність залізничників на ГРВІ, пневмонії та підтверджені випадки інфікування COVID-19 публікується у спеціально створеному розділі офіційного веб-сайту Компанії, який оновлюється кожного ранку о 10:00. Для підтримки своїх працівників Укрзалізниця запровадила внутрішню гарячу лінію на єдиному номері Контакт-центру 0800 50 3111, на яку можна звернутись з будь-яких питань, що стосуються організації роботи під час карантину та інших питань.

Для підвозу залізничників, задіяних у безперервних виробничих процесах та контролі безпеки руху, за погодженням із Міністерством інфраструктури наразі курсує низка службових поїздів.

Суспільство

Незважаючи на тимчасове призупинення пасажирського залізничного сполучення в країні, Укрзалізниця продовжує виконувати функції соціально відповідального перевізника. Починаючи з 1 квітня 2020 року, в координації з Мінінфраструктури, МОЗ, МВС і місцевими органами влади, Компанія безкоштовно здійснює підвоз співробітників критичних служб – медиків, рятувальників, поліцейських – до місць роботи своїми службовими поїздами.

На виконання доручення Міністерства закордонних справ та Міністерства інфраструктури України, Укрзалізниця організувала спеціальні поїзди та допомогла  повернутися додому з Польщі, Чехії, Росії і країн Прибалтики близько 7000  українців, котрі внаслідок карантинних обмежень не змогли самостійно перетнути кордон. Загалом було організовано 14 спеціальних рейсів.

Компанія також повертає пасажирам  100% вартості квитків на скасовані у зв’язку з карантином поїзди. 

Галузь

Укрзалізниця дбає про стабільну роботу галузі, зокрема  забезпечення вантажних залізничних перевезень по Україні та закордон. З цією метою Компанія розробила та впроваджує Програму дій щодо мінімізації впливу наслідків COVID-19 на операційну діяльність. Програма покликана забезпечити стабільні перевезення вантажів і  передбачає повну ревізію витрат, аби зберегти фінансову стійкість Товариства.  Витрати, пов’язані з безпекою експлуатації рухомого складу та інфраструктури залишаються у пріоритеті. Водночас некритичні закупівлі обмежуються і впроваджується жорсткий контроль видатків.  Таким чином, Укрзалізниця вже переглянула план закупівель на 2020 рік.  Наразі також проводиться ревізія запасів з метою перерозподілу запчастин між виробничими підрозділами для проведення першочергових ремонтів. Некритичні проекти тимчасово призупиняються. 

Крім того, компанія працює над забезпеченням стабільних надходжень. Зокрема, поновлюються повагонні відправлення з низки малодіяльних станцій; на час карантину переглядається підхід до формування тарифу для стимулювання попиту на перевезення. Також обмежується залучення аутсорсингу, натомість внутрішнім компаніям, що входять до складу Товариства, дозволяється виконувати роботи для зовнішніх замовників. Структурним підрозділам також доручено пришвидшити роботу із реалізації металобрухту та непрофільних активів, тощо.

Укрзалізниця запевняє, що вживає та вживатиме усіх необхідних заходів для підтримки ліквідності та стабільних фінансових показників впродовж цього непростого періоду, спричиненого пандемією. Зокрема, в середині березня 2020 року Укрзалізниця своєчасно та в повному обсязі погасила наступну частину єврооблігацій у розмірі 10% початкової непогашеної основної суми боргу — 50 млн дол. США.

Як державна компанія стратегічного значення та хребет транспортної системи України, Укрзалізниця й надалі докладатиме усіх зусиль  для забезпечення стабільної роботи української економіки.