Івана Юрика призначено новим виконуючим обов’язки голови правління Укрзалізниці

Залізничні новини Переглядів: 16.04.2020, 15:15

Кабінет Міністрів України схвалив пропозицію наглядової ради Укрзалізниці звільнити Желька Марчека від виконання обов’язків голови правління та призначити Івана Юрика новим виконуючим обов’язки голови правління компанії.

Уряд ухвалив відповідне рішення 15 квітня 2020 року. Наглядова рада Укрзалізниці вітає це рішення, як таке, що сприятиме розробці та реалізації невідкладних заходів у боротьбі з викликами, спричиненими кризою коронавірусу.

Іван Юрик був призначений членом наглядової ради Укрзалізниці у червні 2018 року та брав участь у роботі комітетів із стратегії, фінансів та аудиту; і згодом, у червні 2019 року, на конкурсній основі був обраний фінансовим директором та членом правління компанії. Відтоді він очолював напрямок стратегічних фінансів та інвестицій.

За час роботи Івана Юрика на посаді, Укрзалізниця значно поліпшила своє фінансове становище та показники діяльності, і, як результат, отримала доступ до міжнародних ринків капіталу на сприятливих умовах. Наглядова рада впевнена, що за тимчасового керівництва Івана Юрика, Укрзалізниця й надалі прийматиме всі необхідні управлінські рішення задля збереження фінансової і операційної стійкості і спроможності.

Крім того, аби приділити додаткову увагу напрямку вантажних перевезень протягом цього перехідного періоду, Роман Веприцький був призначений тимчасовим членом правління, відповідальним за вертикаль вантажних операцій. Керівництво Укрзалізниці прагне подальшого посилення взаємодії та діалогу компанії з вантажовідправниками, і розуміє важливість підтримки бізнесу, особливо за тих складних умов, з якими зараз стикається країна.

Іван Юрик виконуватиме обов’язки очільника Укрзалізниці до завершення конкурсу на посаду голови правління Компанії, який наразі триває, та призначення в установленому порядку постійного голови правління державного перевізника.