Укрзалізниця розглядає можливість введення додаткових заходів для боротьби з труднощами та викликами, спричиненими тривалою епідемією

Залізничні новини Переглядів: 21.04.2020, 14:25

Укрзалізниця з 1 липня 2020 року може ввести режим чотириденного робочого тижня у випадку продовження епідемії захворювання COVID-19 у країні та якщо обґрунтовані заходи, спрямовані на її стримування, наприклад, введення карантинних обмежень, будуть продовжені. Таке рішення було прийнято на засіданні правління АТ «Укрзалізниця» та погоджено із представниками галузевих профспілок, присутніми на засіданні.


Укрзалізниця вже вжила низку антикризових заходів для безперебійної роботи залізничної галузі. Зокрема, обмежено закупівлі матеріально-технічних ресурсів (послуг) які не пов’язані з основною діяльністю Товариства, знижено витрати дизельного пального, електроенергії тощо. Крім того, компанія тимчасово призупинила комісійний розгляд питань щодо одноразових заохочень, доплат, надбавок, компенсацій оренди житла, тощо для працівників.

«Наша головна мета – забезпечення здоров’я та безпеки для наших співробітників та клієнтів. Операційна та фінансова стабільність компанії при підтримці належного рівня ліквідності та збереженні робочих місць є також нашим пріоритетом. Ситуація в країні і в світі різко і швидко змінюється. Ось чому Укрзалізниця вже розглядає подальші заходи, які, при необхідності, будуть втілені. Це, наприклад, можливість запровадити з 1 липня часткову зайнятість для працівників п’ятиденних робочих тижнів», — наголосив голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Шевкі Аджунер.

Довідково: Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 на усій території України з 12 березня 2020 року встановлено карантин. На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 215 Укрзалізниця з 18 березня тимчасово призупинила перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах сполучення.