Укрзалізниця зацікавлена у поглибленні локалізації виробництва

Залізничні новини Переглядів: 21.04.2020, 16:35

Збільшення локалізації виробництва сприятиме економічному зростанню України. З цією метою в компанії заплановано переглянути інвестиційну програму та підтримати українські підприємства та вітчизняних виробників. Такі плани озвучив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш. «Українська залізнична галузь може бути чудовим партнером для розвитку української економіки, і Укрзалізниця має взяти на себе провідну роль у цьому процесі. Ми перебуваємо на порозі стратегічних змін, які сприятимуть виводу вітчизняних компаній на рівень прогресивних європейських виробників», — прокоментував Франтішек Буреш.

За його словами, в Укрзалізниці заплановано скоротити надмірні витрати та непрофільні активи. Це звільнить необхідні джерела та перетворить заморожені активи на ліквідні. Одночасно із цим інвестиційна програма компанії буде максимально переорієнтована на співпрацю з вітчизняними виробниками: «Свою участь у технічному оновленні парку АТ «Укрзалізниця» слід максимально збільшити. Таким чином, українська економіка може отримати вигоду не лише від надійних логістичних послуг, що надаються Укрзалізницею, але ще більше, має додаткові стимули для підтримки українських виробників».

В Укрзалізниці сподіваються, що завдяки таким заходам на основі українського виробництва повинна бути збільшена частка виробництва нових локомотивів, запчастин, ключових комплектуючих, послуг з ремонту та проєктів модернізації. Максимізація рівня «локалізації інвестицій» підтримає економіку України шляхом зростання зайнятості, технологічного розвитку та впровадження інноваційних ноу-хау.

Також Франтішек Буреш зазначив, що наразі Укрзалізниця використовує великий перелік промислової продукції вітчизняних виробників: зварні конструкції, трансформатори, електричні двигуни та обладнання, колісні пари, електроніку та багато іншого: «Спираючись на свій великий досвід роботи зі світовими і вітчизняними виробниками рухомого складу, я абсолютно переконаний, що українські виробники здатні відповідати найвищим вимогам якості».