Укрзалізниця оприлюднила консолідовану фінансову звітність за 2019 рік

Залізничні новини Переглядів: 29.04.2020, 10:10

АТ «Укрзалізниця» 22 квітня 2020 року оприлюднило на офіційному сайті консолідовану фінансову звітність Товариства за 2019 рік, підтверджену провідною міжнародною аудиторською компанією Ernst & Young.


Загальний фінансовий результат АТ «Укрзалізниця» за минулий рік склав 3 млрд грн. Зокрема, показник EBITDA за підсумками минулого року досяг 17,3 млрд грн, що на 6% більше, ніж у 2018 році. При цьому дохід від реалізації продукції Укрзалізниці в порівнянні з попереднім періодом збільшився на 8,4% — до 90,4 млрд грн. Найбільша частка (91%) в структурі доходу від реалізації продукції — це доходи від перевезень вантажів та пасажирів, які у 2019 році склали 82,4 млрд грн.

Упродовж 2019 року компанія погасила 60% основної суми (300 млн дол. США) за єврооблігаціями, випущеними у 2013 році. А випуск єврооблігацій 2024 переміг у номінації «Корпоративні облігації року в регіоні СЕЕМЕА» у липні 2019 року. Серед іншого варто також відзначити запровадження минулого року важливих заходів для збільшення рівня дохідності та підвищення прозорості бізнесу, зокрема, розподілу вагонів, оренди майна та продажу металобрухту через систему Prozorro.Продажі.

«Укрзалізниця увійшла у турбулентний 2020 рік із запасом міцності та очевидними досягненнями в управлінні ефективністю операцій, дохідністю та ліквідністю. Компанія поліпшила свій фінансовий результат, виконавши при цьому усі зобов’язання перед державою, суспільством та кредиторами – вчасно та в повному обсязі. Наразі ми маємо сфокусуватися на розв’язанні нагальних проблем галузі – віднайденні джерел фінансування для закупівлі рухомого складу, звільненні залізниць від сплати земельного податку, усунення несправедливості серед тарифних класів вантажів та інших питаннях, які не є новими, але будуть ще більш відчутними на тлі кризових явищ в економіці, спричинених епідемією COVID-19”, — зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Повний текст звіту тут