КПВВ «Чонгар» перетвориться на сучасний і комфортний транспортний хаб, – Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 5.05.2020, 15:50

Питання створення сервісної інфраструктури на КПВВ «Чонгар» отримало  своє вирішення. Формулу подальшої співпраці та участі в проєкті Укрзалізниці погоджено з Мінінфраструктури України, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій і Херсонською облдержадміністрацією. До проєкту також планує долучитися приватний інвестор – компанія Сокар.

Свої наміри щодо подальшого розвитку об’єкту сторони закріпили 5 травня у Меморандумі про взаєморозуміння та співробітництво. Очікується, що його подальша імплементація дозволить забезпечити комфортний перетин громадянами України адміністративної межі з тимчасово окупованою територією Криму через КПВВ «Чонгар», поліпшить доступ громадян до адміністративних послуг та спрятиме розвитку сучасного транспортного хабу поблизу пункту пропуску.

«Укрзалізниця наприкінці 2019 року власними силами завершила будівництво режимних зон на КПВВ «Чонгар». Підписаний сьогодні Меморандум містить перелік практичних кроків для передачі цього об’єкта у державну власність та перетворення його на сучасний транспортний хаб. Ми тішимося, що змогли оперативно втрутитись у ситуацію й вчасно виконати проєкт державного значення, і зробили усе від нас залежне для його успішного завершення. Дякую всім залізничникам-трударям, що втілили цей проєкт в життя», — зазначив виконувач обов’язків голови правління Товариства Іван Юрик.

Меморандум під час візиту на будівництво КПВВ «Чонгар» підписали очільник Укрзалізниці, віце-прем’єр-міністр України–міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв та представник компанії Socar Сергій Коленченко.

Згідно положень документа, після визначення державної компанії-набувача об’єктів пункту пропуску (ДП), Укрзалізниця зробить оцінку майна КПВВ та підготує пакет необхідних документів для його відчуження та передачі на баланс нового ДП з компенсацією понесених витрат. У подальшому, за  умови затвердження Кабінетом Міністрів передачі права власності, розвитком КПВВ займатимуться відповідальне держпідприємство разом із Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  та компанією Socar в рамках окремих цивільно-правових угод.

Нагадаємо, Укрзалізниця наприкінці вересня 2019 року за дорученням Уряду розпочала роботи з будівництва на двох контрольних пунктах в’їзду/виїзду «Чонгар» та «Каланчак» (КПВВ) на межі Херсонської області з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим. Уряд передав функції замовника робіт АТ «Укрзалізниця» від Українського державного підприємства з обслуговування іноземних та вітчизняних автотранспортних засобів «Укрінтеравтосервіс».