Тендер на закупівлю газу призупинено перехресними скаргами учасників напередодні аукціону, — Сергій Довгаленко

Залізничні новини Переглядів: 6.05.2020, 15:30

5 травня зірвано проведення аукціонів у рамках тендеру на закупівлю понад 113 млн м3 газу через перехресні скарги трьох компаній із схожими формулюваннями, що було направлено майже одночасно за кілька годин до кінцевого терміну оскарження.


«Ці дії мають ознаки «тендерного тролінгу», що має на меті призупинити або скасувати тендер та завадити Укрзалізниці провести відкриту конкурентну закупівлю за ринковими цінами», — повідомив директор з питань закупівель АТ «Укрзалізниця» Сергій Довгаленко.

За його словами, тендер на закупівлю газу був оголошений у системі Prozorro ще в грудні 2019 року. Тендерна документація пройшла численні оскарження в Антимонопольному комітеті та відповідні коригування, проводилися зустрічі з учасниками ринку та залучалися незалежні експерти.

«Але вже навіть на цьому етапі ми спостерігали ознаки «тролінгу». Компанії, які подавали скарги на документацію в АМКУ, на сам тендер навіть не вийшли. Схожим чином поводилися деякі компанії, протягом років зриваючи тендери на постачання дизпалива та мастил, про що ми теж неодноразово заявляли», — зазначив він.

У рамках тендеру на постачання газу по кожному з 5 лотів до аукціону було допущено від 4 до 5 учасників. Відхилено лише одну пропозицію по одному лоту. Натомість напередодні аукціону від компаній почали надходити перехресні скарги з вимогами виключити одне одного, що може свідчити про змову та навмисний саботаж тендеру з боку учасників ринку.

«Нещодавно в контексті надзвичайної переговорної процедури деякі учасники тендеру звинувачували Укрзалізницю в непрозорості та виступали за справедливий і конкурентний тендерний процес. Тепер, коли всі передумови для цього були створені та тендерна документація приведена у максимальну відповідність до вимог ринку в рамках чинного законодавства, проведення відкритого аукціону виявилося нецікавим щонайменше трьом учасникам, які, по суті, скаржаться на створення ідеальних умов для чесної конкуренції та вимагають виключення інших постачальників», — резюмував Сергій Довгаленко.

Укрзалізниця сподівається, що Антимонопольний комітет швидко надасть належну оцінку діям «тролів» та розблокує проведення тендеру на закупівлю газу для потреб залізничної галузі.