Укрзалізниця працює в повному тандемі з ДАСУ щодо погодження та усунення порушень та підсилення якості фінансової дисципліни в компанії

Залізничні новини Переглядів: 6.05.2020, 17:35

Процес визнання чи заперечення вимог про усунення порушень у фінансово-господарській діяльності Укрзалізниці з боку Державної аудиторської служби України ще не завершений і відбувається у робочому порядку.  Укрзалізниця вважає публічні заяви з цього приводу передчасними та недостатньо обґрунтованими.


5 травня на веб-сторінці ДАСУ було оприлюднено заяву за результатами перевірки фінансово-господарської діяльності Укрзалізниці за період з 1 січня 2018 року по 30 вересня 2019 року. Згідно цього повідомлення, за вказаний період відомство виявило порушення на суму 11,761 млрд грн. Водночас офіційно висунуті вимоги про усунення порушень були стосуються суми у 336 млн грн. Слід зазначити, що після отримання акту ревізії, Укрзалізниця надала ДАСУ вичерпний перелік зауважень і заперечень вимог на суму 331 млн грн.

Варто зауважити, що при перевірці фінансово-господарської діяльності за період з 21 жовтня 2015 року по 31 травня 2016 року, Держаудитслужба зафіксувала в акті порушення на суму 4,351 млрд грн, і висунула вимоги про усунення порушень на суму 205 млн грн. За період перевірки з 1 червня 2016 року по 31 грудня 2017 року ДАСУ зафіксувала в акті порушення на суму 9,947 млрд грн, але вимоги про усунення порушень стосувались суми 775 млн грн, з яких Укрзалізниця заперечила вимоги на суму 664 млн грн. Виходячи з наведених цифр, можна говорити про динаміку поліпшення фінансової дисципліни та ефективності господарської діяльності АТ «Укрзалізниця».

Також наголошуємо, що фінансово-господарська діяльність Товариства перебуває під постійним контролем державних органів, зокрема Держаудитслужби, Рахункової палати, ДФС, Антимонопольного комітету та інших. Діяльність компанії є прозорою: щодо усіх виявлених недоліків проводяться службові розбори, вживаються заходи з їх усунення, виконання яких контролюється. До того ж, консолідована фінансова звітність Товариства регулярно перевіряється незалежним аудитором з числа «великої четвірки».

Укрзалізниця, завжди відкрита до конструктивної співпраці з усіма контролюючими органами задля виявлення та усунення можливих порушень та підвищення ефективності своєї діяльності і закликає до зважених і збалансованих рішень та повідомлень.