Укрзалізниця створює єдину акредитовану випробувальну лабораторію для посилення перевірки якості продукції залізничного транспорту, — Франтішек Буреш

Залізничні новини Переглядів: 19.05.2020, 08:15

Укрзалізниця створює єдину акредитовану випробувальну лабораторію на базі Науково-впроваджувального центру (НВЦ) філії «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту» з метою посилення перевірки якості продукції залізничного транспорту. Очікуваний економічний ефект для компанії після втілення проєкту становитиме до 3 млн грн на рік.

 

З цією метою до вказаної філії було приєднано Головну вимірювальну хіміко-технологічну та екологічну лабораторію регіональної філії «Південно-Західна залізниця» і вже здійснено переведення всього діючого штату.

«Створення нового підрозділу дозволить розширити сферу акредитації випробувальної лабораторії на 103 нових метода випробувань. На сьогодні вже розпочато навчання фахівців новоствореного підрозділу; розроблено нову документацію системи управління якістю з врахуванням нових напрямків випробувань; підготовлено заявку до Національного агентства з акредитації України (НААУ) на розширення сфери акредитації НВЦ із врахуванням нових методів випробувань», — повідомив член правління АТ «Укрзалізниця» Франтішек Буреш.

За його словами, проведення планового моніторингу з боку НААУ щодо підтвердження компетенції та отримання атестату на розширення сфери акредитації НВЦ заплановано на листопад 2020 року.

Найближчим часом, після придбання нового випробувального обладнання планується розширити спектр випробувань, зокрема спектрального аналізу олив, мастил, сталей та чавунів. Також, з приєднанням вказаної лабораторії до філії «НДКТІ» розширено спектр виконання науково-дослідних робіт щодо перевірки якості паливно-мастильних матеріалів, умов праці працівників на залізничному транспорті, зайнятих на важких та небезпечних видах робіт, тощо.

Вжиття усіх необхідних організаційних заходів та підтвердження компетенції НВЦ, в тому числі при розширенні сфери акредитації з боку НААУ, дозволить компанії не тільки запровадити нові інноваційні методи контролю якості залізничної продукції та отримати економічний ефект на рівні близько 3 млн грн на рік, але й підняти надійність та безпеку перевізного процесу на більш високий рівень.