Укрзалізниця спільно з бізнесом працюватиме над трансформацією вантажних перевезень- Роман Веприцький

Залізничні новини Переглядів: 21.05.2020, 13:54

Формування оновленої концепції вантажних перевезень – системної, економічно обґрунтованої та вигідної для всіх учасників перевізного процесу – обговорили фахівці АТ «Укрзалізниця» із представниками бізнесу під час круглого столу 20 травня 2020 року.


До участі в заході були запрошені найбільші національні бізнес-асоціації та основні галузеві об’єднання України – Європейська Бізнес Асоціація (ЕВА), Американська торгова палата (АСС), Федерація роботодавців України (ФРУ), Українська зернова асоціація (УЗА), ОП «Укрметалургпром», об’єднання дорожників та хіміків України, Спілка українських підприємців (СУП) та ін.

В.о. члена правління АТ «Укрзалізниця» Роман Веприцький поінформував присутніх про ситуацію з вантажними перевезеннями в країні в умовах вимушених карантинних обмежень, зупинився на проблемах  галузі, зокрема, нестачі локомотивів, критичному зношенні вагонного парку та залізничної інфраструктури, хронічному недофінансуванні залізничного транспорту, а також тарифній політиці Укрзалізниці.

Високопосадовець також наголосив на тому, що керівництво компанії послідовно впроваджує принцип нульової толерантності до корупційних дій своїх працівників і закликав представників бізнесу повідомляти про такі факти.

«Щоб підвищити клієнтоорієнтованість Укрзалізниці, конкурентоспроможність її послуг, запровадити гнучкі ринкові інструменти, вигідні всім учасникам перевізного процесу, потрібна трансформація вантажних перевезень. Укрзалізниця пропонує бізнесу спільними зусиллями сформувати оновлену концепцію вантажних перевезень, — підкреслив Роман Веприцький. – Ми відкриті до співпраці і уважно розглянемо всі пропозиції».

Представники бізнес-асоціацій та галузевих об’єднань озвучили найбільш проблемні, на їхню думку, питання у сфері вантажоперевезень, та шляхи їх вирішення. Це нова редакція договору на вантажні перевезення, протидія розкраданням вантажів та розукомплектуванню вагонного парку під час транспортування, необхідність запровадження приватної тяги, організація ритмічного забезпечення клієнтів вагонами і швидкого транспортування вантажів, подовження термінів служби вагонного парку та експлуатація іновагонів.

Бізнес-спільнота високо оцінила зусилля Укрзалізниці налагодити діалог та співпрацю і готова сприяти залізничникам у відстоюванні інтересів компанії на державному рівні. Зокрема, у  вирішенні питань про зменшення частки прибутку, що перераховується до державного бюджету, скасування оподаткування земель під залізничною інфраструктурою, компенсації перевізникові акцизу на паливо, формуванні соціального замовлення на пасажирські перевезення тощо.

Усі зауваження та пропозиції учасників круглого столу було взято в роботу. За словами Романа Веприцького, на наступній зустрічі представники бізнесу отримають обґрунтовані відповіді на порушені питання.