Укрзалізниця спростовує будь-які закиди про незаконність дій під час проведення тендеру на закупівлю моторних олив

Залізничні новини Переглядів: 26.05.2020, 12:16

Укрзалізниця спростовує усі твердження про буцімто незаконні дії під час проведення закупівлі моторних олив й наголошує, що тендер проводиться в рамках діючого законодавства, що було підтверджено позицією Антимонопольного комітету України.

 

Закупівлі моторних олив проводяться за процедурою відкритих торгів з публікацією англійською мовою, де передбачена попередня кваліфікація учасників перед проведенням аукціонів. Жодних аукціонів у процесі вказаних закупівель на сьогоднішній день проведено не було. Твердження про будь-які переплати чи зловживання зі сторони компанії є відвертою брехнею, оскільки ціна закупівлі наразі невідома, бо формується після аукціону.

Більш того, законні інструменти опротестування закупівель й судова система вже не вперше використовуються деякими учасниками тендерів виключно як способи неконкурентної боротьби.

Так само, як у 2019 році в процесі аналогічного тендеру, один з учасників 12 травня подав позов до суду на визнання неправомірним результату тендеру ще до засідання АМКУ 20 травня, яке саме й мало встановити питання правомірності дій Укрзалізниці.

Ще раз підкреслюємо, що у такій ситуації компанія знаходиться вже не перший рік, отже Укрзалізниця ще на початку 2020 року звернулась з офіційним листом до Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Офісу Генерального прокурора, у якому порушувалося питання систематичного тендерного та судового «тролінгу», зокрема з боку учасників ринку мастильної продукції.

Внаслідок таких дій, в процесі закупівлі олив та мастильних матеріалів, що розпочався в березні 2019 року, укладення договору постачання відбулось лише через 6 місяців. Цього року тендери були оголошені ще в грудні 2019 року й на сьогоднішній день не завершені. Отже «Укрзалізниця» має заморожувати значні обігові кошти для формування запасів, щоб не ставити під загрозу процес перевезень через відсутність критичних матеріалів. Показово, що ті учасники тендерів, які з року в рік зривають процес закупівлі, в ЗМІ звинувачують «Укрзалізницю» саме в формуванні надлишкових запасів.

Укрзалізниця вкотре підкреслює, що керується та неухильно дотримується вимог законодавства, яке серед іншого містить імперативні норми та чітко регламентує порядок дій замовника. У ситуації із вказаними закупівлями, за результатами розгляду тендерних пропозицій до аукціону допущено двох учасників. Користуючись своїм законним правом, учасники процедур закупівель оскаржували це рішення, але АМКУ відмовив у задоволенні цих скарг.

Укрзалізниця вкотре закликає не перетворювати процес закупівлі стратегічно необхідної сировини у антиконкурентну боротьбу або привод для брудного PR.

 

Довідково: Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця оголосила 19 грудня 2019 року дві закупівлі олив та мастильних матеріалів на майданчику Prozorro з об’ємом закупівлі 3,974 тис. тон та орієнтовною вартістю 130,08 млн грн кожна. Аукціони за вказаними закупівлями відбудуться 28 травня 2020 року.