Послуга перевезення вантажів за розкладом руху маршрутних поїздів жодним чином не впливає на нормативні строки їх доставки

Залізничні новини Переглядів: 1.06.2020, 11:40

Укрзалізниця здивована рекомендаціями, про які у своїй публікації 28 травня повідомив Антимонопольний комітет України. Рекомендації АМКУ були надані без запрошення Укрзалізниці для надання своїх зауважень, пропозицій та пояснень, а тому вважаємо, що позиція комітету є однобічною й ґрунтується виключно на упередженій позиції заявника.

 

Зокрема, викликає подив інформація про те, що Укрзалізниця створює нерівні умови перевезення вантажів внаслідок запровадження послуги перевезення вантажів за розкладом руху маршрутних поїздів.

Користуючись нагодою, Укрзалізниця вкотре запевняє своїх клієнтів, що послуга перевезення вантажів за розкладом руху маршрутних поїздів жодним чином не впливає та не може впливати на нормативні строки доставки вантажів.

Так, наприклад, обсяги перевезення експортної залізної руди починаючи з серпня 2019 року постійно збільшувалися порівняно з попередніми місяцями та перевищили показники двох попередніх років. Обсяги перевезень у грудні перевищують обсяги перевезень у листопаді на 7,7%, у серпні — на 20%, у грудні минулого року — на 56%.

Також звертаємо увагу на те, що труднощі транспортування готової продукції до пунктів призначення, до морських портів, які виникли протягом жовтня-листопада 2019 року, відбулись не внаслідок невиконання Укрзалізницею своїх зобов’язань, а внаслідок залишення портових потужностей з перевалки руди на незмінному рівні, а тому одержувачі були не в змозі забезпечити своєчасне вивантаження вантажів з усіх поїздів, що надходять на їх адресу.

Крім того, Укрзалізниця з метою недопущення скупчення поїздів на коліях припортових станцій та на підходах до станцій змушена було обмежувати їх рух, що вплинуло на терміни доставки вантажів.

Укрзалізниця в черговий раз закликає всі причетні органи державної влади, бізнес та фахівців до широкого обговорення нагальних проблем та пошуку ефективного компромісу в питанні вантажних перевезень.