При посадці у поїзд пасажири можуть пред’являти цифрові паспорти в застосунку Дія

Залізничні новини Переглядів: 1.06.2020, 17:48

Укрзалізниця продовжує підтримку цифровізації в державі та проєкт «Дія. Так, користувачі «Дії» можуть пред‘являти електронні ID-картку або закордонний біометричний паспорт при посадці у поїзд.


Україна — перша держава у світі, де можна користуватися цифровими паспортами без паперових чи пластикових аналогів. Їх юридична сила визначена Постановою КМУ: bit.ly/2xsaL9h

Наразі в застосунку «Дія» доступні цифрові посвідчення водія, ID-картка та закордонний біометричний паспорт.

Паспорт у застосунку буде доступним офлайн, але важливим фактором при звірці даних є дата останнього оновлення документа.

Цифровий документ не вважається чинним у разі відсутності фото або технічних проблем. Пасажиру необхідно буде пред’явити звичайний документ, що посвідчує особу.

Крім того, не можна використовувати скріншот паспорта з «Дії».

Нагадаємо, при посадці у поїзд пасажир повинен мати квиток і документ, що посвідчує особу. Це може бути паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон та інші, які передбачені правилами.

Проєкт «Дія» був презентований 6 лютого 2020 року за участі президента України Володимира Зеленського.