Закупівля великої партії коліс та бандажів покликана забезпечити прогнозну потребу до кінця 2022 року

Залізничні новини Переглядів: 3.06.2020, 15:00

Укрзалізниця оголосила декілька тендерів на прогнозну потребу до кінця 2022 року, зокрема на закупівлю суцільнокатаних коліс та чорнових бандажів.


Укрзалізниця впроваджує практику довгострокових договорів на критичну продукцію, зокрема, колеса, бандажі та тормозні колодки, у зв’язку з чим і були оголошені вказані тендери на прогнозну потребу до кінця 2022 року. Відповідна інформація міститься в описі предмету закупівлі на майданчику Prozorro.

Щодо орієнтовної суми закупівлі, то вона формується за стандартною методикою на базі комерційних пропозицій, останніх цін та інформації з ринку (зокрема, аналогічних тендерів на порталах державних закупівель Білорусі та Росії). Очікувана вартість не є сумою кінцевого контракту, вона змінюється в процесі аукціону, а потім завжди перевіряється на момент видачі замовлень на постачання та корегується в разі необхідності. Лише протягом 2020 року Укрзалізниця уклала додаткові угоди на зменшення цін по існуючих договорах більш ніж на 200 мільйонів гривень.

Те ж саме стосується обсягів закупівлі. Замовлення на постачання видаються відповідно до рівня запасів та планування фінансових ресурсів, отже, Укрзалізниця не замовляє товари, на які немає наявної потреби чи заздалегідь запланованих коштів.

Разом з тим підкреслюємо, що будь-яка закупівля стратегічно необхідних частин викликана виключно потребою забезпечити безперебійний та безпечний процес залізничних перевезень і ні в якому разі не має на меті «підтримати» ту чи іншу компанію чи особу.

Вкотре закликаємо представників ЗМІ звертатися за роз’ясненнями до Укрзалізниці та не поширювати неперевірену інформацію.