Якісні медичні послуги пацієнтам та ринкові зарплати медпрацівникам – головні завдання реформування залізничної медицини, – Наталія Білинська

Залізничні новини Переглядів: 10.06.2020, 12:50

Реформування залізничної медицини дозволить поліпшити якість надання послуг пацієнтам клінічних лікарень та лінійних амбулаторій Укрзалізниці, забезпечити медичні заклади новим обладнанням, зберегти професійні кадри та підвищити заробітну плату лікарям та медперсоналу. Про це повідомила директор виконавчий філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» Наталія Білинська.

 

За її словами, заплановані реформи, які передбачають більш широке запровадження  страхової медицини у галузі, жодним чином не обмежать права 250 тисяч залізничників та можливості кожного з них лікуватися в лікарнях Укрзалізниці. «Навпаки, ми прагнемо  організувати більш якісне медичне страхування залізничників і вже активно працюємо в цьому напрямку. Адже саме проблеми зі страхуванням призводять до значних втрат клінічних лікарень: наразі страхування покриває лише 20 % витрат. А середня виплата за страховими випадками складає 3,5 тис. грн», — зазначила Наталія Білинська.

Вона також додала, що всі працівники АТ «Укрзалізниця», а також пенсіонери-залізничники матимуть страхові поліси в обсязі, які покриватимуть повністю всі витрати на лікування – медикаменти, консультації лікарів та медичні послуги. Важливо, що медогляди, які раз на рік проходять залізничники, будуть збережені. При цьому Укрзалізниця планує залучити до співпраці найуспішніші страхові компанії, їх відбір здійснюватиметься відкрито під час конкурентних тендерних торгів на майданчику ProZorro.

«Ми вже погодили із галузевими профспілками програму страхування на залізничному транспорті та вимоги до страхових компаній. Наразі триває широке обговорення з залізничниками. На зустрічах з працівниками активно роз’яснюємо ці ініціативи, адже, на жаль, не всі розуміють, або неправильно розуміють необхідність реформування та його переваги», — зауважила Наталія Білинська.

Реформування залізничної медицини також дозволить суттєво оновити обладнання лікарень та амбулаторій. Це стане можливим завдяки залученню інвесторів у кожний медичний заклад та підписанню інвестиційних договорів. «Залучення інвесторів та технічне оснащення медзакладів – важливий момент нашої реформи,  адже, на жаль, за останні п’ять років жодного нового обладнання для наших лікарень ми не придбали», — зазначила Наталія Білинська.

Вона також наголосила, що реформа залізничної медицини передбачає соціальний  захист медичних працівників і навіть підвищення їм заробітної плати. «Працівникам та лікарям профільних відомчих лікарень нічого боятися: жоден медичний працівник у процесі реорганізації лікарень не буде звільнений. Навпаки, ми плануємо, що заробітні плати медичних працівників будуть підвищені до рівня їхніх колег, які працюють в приватних лікарнях, за умови залучення інвесторів. Якщо, наприклад, санітарка наразі отримує 2,8 тис. грн, то після реформи її зарплата збільшиться до 6,5 тис. грн, а зарплата медичної сестри із 4,5 тис. грн зросте до 8,5 тис. грн», — розповіла Наталія Білинська.

Нагадаємо, що «Центр охорони здоров’я» Укрзалізниці проводить реформування своєї структури відповідно до Плану впровадження Стратегії АТ «Укрзалізниця» на 2019-2023 рр. Документ визначає стратегічні напрями, альтернативи та пріоритети Укрзалізниці й бачення процесу їхньої реалізації на п’ятирічний період.

У процесі реформування залізничної медицини передбачається реорганізувати загалом 8 клінічних лікарень та 6 лінійних амбулаторій, які наразі діють на залізничному транспорті, а також оздоровчі пункти та медпункти на залізничних вокзалах.

Заплановано також налагодити якісну роботу з Національною службою здоров’я України. Клінічні лікарні на залізничному транспорті, які мають відповідні ресурси та відділення, прийматимуть пацієнтів за направленнями лікарів первинної ланки та відповідне фінансування за їх лікування.