Укрзалізниця сприяє СБУ в розслідуванні можливих зловживань під час закупівель запчастин керівництвом КЕВРЗ

Залізничні новини Переглядів: 19.06.2020, 09:02

Укрзалізниця сприяє Службі безпеки України в розслідуванні зловживань посадовими особами ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» під час закупівлі запчастин для рухомого складу. Днями правоохоронці провели обшуки на цьому підприємстві.


У ході слідства встановлено, що гальмівні запчастини та механізми для гальмівних систем закуповувалися заводом у приватних підприємств за завищеними цінами без належних сертифікатів якості та невідомого походження. Більше того, деталі постачалися з підробленими документами та виготовлялися кустарним способом, були не нові, а можливо, навіть викрадені у вітчизняних виробників. Цей злочин міг призвести до трагедії на залізничному транспорті.

Правоохоронці перевіряють причетність керівництва заводу та приватної особи, які могли в змові організувати постачання продукції невідповідної якості через підконтрольні комерційні структури.

Нагадаємо, 17 червня Укрзалізниця відсторонила Василя Дутчака від виконання обов’язків голови правління ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод». Під час звіту за результатами роботи у першому кварталі 2020 року керівника підприємства перед наглядовою радою було виявлено ряд порушень.

Зокрема, завод перевищив на 7 млн грн планові витрати на закупівлю запчастин для ремонту електропоїздів. При цьому вартість комплектуючих цьогоріч не зростала, а за деякими позиціями ціни навіть знизилися.

Також призначено тимчасово виконуючого обов’язки голови правління ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод». Вчора за дорученням наглядової ради підприємства новий керівник прибув на місце роботи. Проте ексменеджмент КЕВРЗ почав чинити опір та не пускати керівника заводу на територію підприємства. Укрзалізниця зафіксувала даний факт та звернеться до Національної поліції України для правової кваліфікації протиправних дій та прийняття процесуального рішення.  

Крім того, Укрзалізниця має намір звернутися до Державної аудиторської служби України для проведення комплексного аудиту цього підрозділу компанії.