Наглядова рада та правління Укрзалізниці обговорили з Міхеілом Саакашвілі план реформування залізничної̈ галузі

Залізничні новини Переглядів: 22.06.2020, 19:08

Наглядова рада та правління АТ «Укрзалізниця» обговорили з головою Виконавчого комітету Національної̈ ради реформ України Міхеілом Саакашвілі питання перетворення УЗ на конкурентоспроможну, ринкову компанію. Зустріч відбулася 22 червня 2020 року у головному офісі Укрзалізниці.

За словами в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Івана Юрика, товариством розроблена та впроваджується стратегія, яка відповідає міжнародним угодам та урядовим завданням. «Укрзалізниця — один з найбільших активів та партнерів держави. Так, з 2017 по 2019 роки компанія сплатила до Державного бюджету та бюджетів інших рівнів понад 68 млрд грн. Наразі перед нами, у ці нелегкі часи, спричинені пандемією коронавірусу, стоїть завдання стабілізувати фінансовий стан товариства та перейти до фази активного розвитку. Саме це і стало основою наших реформ, які вже впроваджуються та ще попереду», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Компанія вже впровадила низку заходів для стабілізації становища, але для продовження реформ необхідна підтримка держави. Укрзалізниця, на сьогоднішній день, завдяки реалізації антикризових заходів, уже зекономила 6,5 млрд грн.

«Проте велику надію ми покладаємо на державу та її підтримку, яка, за нашими підрахунками, необхідна в обсязі до 50 млрд грн щорічно, адже державне фінансування залізниць є загальносвітовою практикою та збільшується в умовах кризи», — констатував Іван Юрик.

Голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіл Саакашвілі підтримав необхідність вирішення ключових проблем, що стоять перед УЗ: оптимізація неефективних активів та залучення інвестицій в розвиток, в тому числі із залученням державного бюджету та інших видів державної підтримки.

Він також запропонував спільними зусиллями розробити пропозиції щодо цільової моделі Укрзалізниці та залізничної галузі в цілому, яка дозволить не тільки забезпечити розвиток товариства та реалізувати його цілі, а і активізувати промисловий потенціал України.