Київський електровагоноремонтний завод — основне підприємство для відновлення парку електропоїздів Укрзалізниці, про закриття не йдеться, — Роман Желізняк

Залізничні новини Переглядів: 26.06.2020, 09:15

Київський електровагоноремонтний завод визначений як основне підприємство для відновлення парку приміських поїздів Укрзалізниці. До кінця 2020 року на наших потужностях вже заплановано відремонтувати 28 секцій електропоїздів Укрзалізниці, а також розширити коло замовників і вийти на міжнародний рівень співпраці. Про закриття заводу або скорочення персоналу не йдеться. Про це повідомив в.о. директора заводу Роман Желізняк.

 

За словами керівника, підприємство має підтримку Укрзалізниці та держави. «Наразі перед Укрзалізницею стоїть завдання розпочати активне відновлення та модернізацію парку приміських поїздів за новими стандартами. У нашого заводу для цього є всі потужності та фахівці. Тому саме КЕВРЗ визначений як базовий завод для модернізації приміського сектору», — зазначив Роман Желізняк.

Цього року уже укладено договори на виконання капітального ремонту із подовженням терміну служби 24 секції поїздів Укрзалізниці та капітальним ремонтом — ще 4 секції. Такий обсяг робіт завантажить підприємство вже на 30%.  Крім того, наразі ведуться переговори щодо збільшення обсягів замовлень від Укрзалізниці.

Також  для роботи заводу на повну потужність новий керівник планує розширювати коло замовників шляхом налагодження співпраці з підприємствами країн СНД, Євросоюзу та надавати додаткові послуги з ремонту екскалаторів, рухомого складу тощо. Таким чином, замовлення на цей рік будуть переглядатися і завод має отримати додаткові обсяги. «Вже найближчим часом ми презентуємо нову стратегію розвитку заводу, яка базуватиметься на збільшенні ефективності підприємства, впровадженні нових технологій, збереженні робочого персоналу та ліквідації корупції. Як результат ми отримаємо додаткову роботу, а отже, і збільшення заробітних плат для працівників. Адже заробляти мають рядові робітники від обсягів виконаної роботи, а не керівники від корупційних схем», — наголосив він.

Також Роман Желізняк зазначив, що принциповим питанням є покращення умов праці робітників заводу. Для їх комфорту буде відкрито їдальню та зроблено ремонти в місцях загального користування.

Нагадаємо, екскерівника ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» Василя Дутчака було відсторонено з посади в результаті виявлення численних порушень. Зокрема, завод перевищив на 7 млн грн планові витрати на закупівлю запчастин для ремонту електропоїздів та зменшив рівень заробітних плат. При цьому вартість комплектуючих цьогоріч не зростала, а за деякими позиціями ціни навіть знизилися. Крім того, численні порушення в діяльності КЕВРЗ виявила раніше Державна аудиторська служба України.

Також Служба безпеки України підозрює колишніх керівників заводу у зловживаннях під час закупівлі запчастин для рухомого складу.

Довідково

Роман Желізняк має залізничну освіту — закінчив Українську державну академію залізничного транспорту. Працює в залізничній галузі з 2004 року. Останнє місце роботи — начальник ВСП «Черкаський колійний ремонтно-механічний завод» філії «Центр з ремонту та експлуатації колійних машин».