Збереження штату кваліфікованих працівників робітничих професій — серед пріоритетів Укрзалізниці, — Іван Юрик

Залізничні новини Переглядів: 30.06.2020, 10:59

З 1 липня на чотириденний робочий тиждень перейдуть у першу чергу співробітники апаратів управлінь центрального офісу Укрзалізниці, регіональних філій і філій та інженерно-технічні працівники. Про це розповів в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик під час зустрічі з представниками профспілок компанії.


Робітників, які працюють за змінним графіком, зайнятих на роботах капітального характеру (реконструкції та капітального ремонту колії, стрілочних переводів, штучних споруд), з ремонту, обслуговування й налагодження основного технологічного устаткування, з безпосереднього перевезення вантажів і пасажирів та їх обслуговування, за словами очільника Укрзалізниці, запровадження неповного робочого тижня не торкнеться. 

У ході зустрічі керівник товариства нагадав, що на сьогодні АТ «Укрзалізниця» напрацьовано та впроваджується низка антикризових заходів для якнайшвидшого подолання викликів, що постали перед компанією внаслідок пандемії коронавірусу. «Нам уже вдалося досягти стабілізації ситуації завдяки низці заходів економії на непріоритетних видатках, раціоналізації обсягу ремонтів та обслуговування, активній боротьбі з корупцією, отриманні додаткових доходів від продажу непридатного до використання майна. Зараз ми маємо зосередитися на перевізній роботі та наших клієнтах. Важливо, щоб усі процеси працювали чітко та на відповідну потужність до запиту реального сектору економіки. Умови праці залізничників, які відповідають за безперервність руху поїздів, будуть збережені», — зазначив він.

Також на виконання закону України, яким обмежено рівень оплати керівників держкомпаній, на період карантину приведено розмір зарплати членів правління Укрзалізниці до розміру, що не перевищує 10 мінімальних зарплат. Крім того, заробітні плати всіх топменеджерів центрального апарату в добровільному порядку знижені до 25%. Таким чином керівництво Товариства солідаризується зі всім колективом залізничників.

Перелічені та низка інших заходів, за словами Івана Юрика, спрямовані на стабілізацію фінансового стану компанії, що в свою чергу сприятиме відновленню ефективної роботи й активному відновленню Укрзалізниці в пост-кризовий період.

Керівник компанії наголосив, що скорочення робочого тижня для окремих працівників — це вимушений крок, про який було заздалегідь повідомлено працівникам наприкінці квітня цього року, за два місяці до запровадження, та вже наприкінці серпня цього року компанія повернеться до перегляду строку дії цього рішення. «Все залежатиме від відновлення економіки України та обсягів вантажних залізничних перевезень. Я впевнений, що компанія впорається з цією кризою та вийде з нею сильнішою та ефективнішою», — резюмував він.