Ще два контейнерні поїзди з Китаю прибули в Україну

Залізничні новини Переглядів: 11.08.2020, 16:21

В Україну на станцію Київ-Ліски 10 серпня прибули ще два контейнерні поїзди із Китаю. З початку старту проєкту їх уже п’ять. Шостий поїзд з КНР очікується на станції у Києві 12 серпня. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

У складі поїздів контейнери з медикаментами, автозапчастинами, взуттям, одягом, побутовою технікою, міндобривом та збірними вантажами. Товари будуть доставлені вантажоодержувачам не лише  у Києві, а й в інших регіонах України. Відстань перевезення, що складає більше 9 тис. км. територіями чотирьох країн,  поїзди з КНР  долають за 15 діб.

«Приклад перших контейнерних поїздів з Китаю викликав попит учасників ринку транспортних послуг на такі перевезення. Наявністю цього сервісу зацікавилася значна кількість імпортерів та експортерів. Наразі досягнуто домовленостей про курсування на регулярній основі контейнерних поїздів за маршрутом провінції Китаю – Київ», – зазначив Іван Юрик.

Як розповів директор філії «ЦТС» Ліски» Руслан Гусак, наразі відпрацьовується зворотний маршрут курсування контейнерних поїздів з урахуванням існуючих вимог контролюючих країн, через територію яких здійснюватимуться перевезення. Також  із китайською стороною відпрацьовується  питання тарифоутворення на такий сервіс, ведеться робота з вантажовідправниками щодо контейнеризації вантажів, а також їх переорієнтування через морські порти України до КНР суходолом по мережі залізниць країн спільноти 1520.

 «Впровадження таких логістичних ланцюгів транспортування вантажів дозволяє залучити додаткові вантажопотоки, відкриває користувачам транспортних послуг нові можливості з доставки вантажів до місця призначення. Така робота проводиться комплексно, оскільки  стосується і тарифної політики, технічного переоснащення, удосконалення технології перевізного процесу та сервісу послуг», – зазначив Іван Юрик.

Для реалізації проєкту на регулярній основі попередні півроку проводилася робота з Посольством Китайської Народної Республіки, митними та іншими державними контролюючими органами, а також провідними представниками бізнес-кіл України.