Укрзалізниця поширює ефективний механізм рамкових угод на закупівлю моторних олив

Залізничні новини Переглядів: 12.08.2020, 14:55

Укрзалізниця розпочала дві процедури закупівлі річної потреби моторних олив М-14В2 та М14-Г2ЦС на загальну суму близько 150 млн грн. Наразі компанія проводить відбір постачальників для укладання рамкової угоди.

Перед початком офіційного оголошення відбору постачальників було проведено діалог з ринком та погоджено усі терміни. Зазначимо, що ефективність «рамки» вже була доведена при закупівлі дизпального впродовж останніх чотирьох місяців. Наразі цей механізм поширюється на закупівлю моторних олив. У результаті компанія очікує отримати вигідні ціни та високу конкуренцію.

За вказаними процедурами закупівель тендерні пропозиції мають бути подані до 1 вересня, після чого буде проведено етап кваліфікації та аукціон. Загалом Укрзалізниця планує укласти рамкові угоди з широким колом постачальників мастил – до 12 компаній.

Крім того, такий механізм закупівель дозволяє організувати регулярні відбори із закупівлі олив на кількатижневу чи місячну потребу, замість закупівлі великих партій у одного постачальника. Також така процедура фактично не може бути оскаржена «компаніями-тролями» у судах або АМКУ.

Таким чином Укрзалізниця отримує гарантію ритмічного постачання для компанії продукції, яка конче необхідна для організації стабільних перевезень вантажів та пасажирів. Невдовзі планується поширити механізм рамкових угод і на закупівлю інших критичних та висококонкурентних категорій продукції.