Укрзалізниця у серпні збільшила обсяги перевезення зернових вантажів

Залізничні новини Переглядів: 21.08.2020, 08:11

За 17 днів серпня Укрзалізниця збільшила обсяги перевезення зернових на 14% до відповідного періоду минулого року. Зокрема, загалом перевезено 2,2 млн тонн зерна і продуктів перемолу. Зростання зафіксоване у внутрішньому сполученні та експорті. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

 

«Тенденція зростання навантаження зернових розпочалася з середини липня цього року і продовжилася у серпні. За 17 днів серпня у внутрішньому сполученні перевезено 189,3 тис. тонн, а на експорт перевезено понад 2 млн тонн зернових», – розповів Іван Юрик.

Укрзалізниця готова до збільшення обсягів перевезень зернових вантажів і розраховує  перевезти 60% експорту від загального обсягу.

Обсяг перевезень зернових та обіг зерновозів залежить від пропускної та переробної здатності портів, а також від якісного планування перевезень з боку вантажовідправників.

У новому маркетинговому році Укрзалізниця запропонувала клієнтам новий інструмент – укладати довгострокові договори на термін від 9 до 12 місяців. З липня 2020 року компанія вперше розпочала перевезення зернових за довгостроковими контрактами.  Мінімальний обсяг замовлення – це 200 відправлень, а загальний пул, що задіяний у цьому пілотному проєкті наразі становить 6300 відправлень на місяць. Чим довшим буде термін замовлення послуги перевезень, тим нижчою та вигіднішою буде ціна за користування вагонами Укрзалізниці.

Нагадаємо, що Укрзалізниця закінчила маркетинговий рік 2019/20 з обсягами перевезень зернових 36,5 млн тонн. При цьому перевезення на експорт зросли на 2% до 32,3 млн тонн, що відповідно становить 88% від загального обсягу перевезених зернових вантажів.